Мінкульт пообіцяв Соні Кошкіній, що Одеський художній музей отримає статус національного до кінця 2021 року

359

Міністерство культури обіцяє надати Одеському художньому музею статус національного закладу до кінця 2021 року. Відповідне повідомлення оприлюднили на сторінці Мінкульту в Facebook.

У міністерстві запевнили, що наразі працюють над цим питанням разом із Одеською обласною державною адміністрацією. Згідно з повідомленням, наразі “існують певні суто бюрократичні моменти”.

“Ми дуже просимо не спекулювати на імені Олександра Ройтбурда. Та не транслювати “мнение” міністра та міністерства. МКІП має власний голос і власну позицію. ОХМ отримає статус національного до кінця року,” – йдеться в повідомленні міністерства.

У публікації міністерство також звернулося до журналістки та головної редакторки видання “Лівий берег” Соні Кошкіної, запевнивши, що вона “намагається видати бюрократичні моменти за зраду”.

Цьому передумала публікація журналістами новини про те, що Мінкульт наразі не має підстав для надання Одеському худмузею національного статусу. Автори посилаються на відповідь заступниці міністра культури на звернення голови ОДА, яка потрапила в розпорядження редакції.

“У МКІП відсутні правові підстави ініціювати питання щодо надання Одеському художньому музею статусу національного. Такою є офіційна відповідь МКІП на відповідне звернення голови ОДА Сергія Гриневецького, викладена у листі за підписом заступниці міністра Світлани Фоменко,” – йдеться в матеріалі.

 

Що відомо

Наприкінці 2017 року Олександр Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею. За цей час йому вдалося реформувати та перетворити музей на один із туристичних центрів міста. Будівлю, де роками протікав дах, відремонтували коштом меценатів, колекція поповнилася новими роботами. Ройтбурд зібрав молоду команду музейників, влаштовував у будівлі рок-концерти, створив “Клуб Маразлі” та намагався осучаснити й зберегти галерею.

8 серпня 2021 року на 60-му році життя Олександр Ройтбурд помер. Із художником попрощалися 11 серпня на подвір’ї Одеського художнього музею.

За словами заступниці директора музею Олександри Ковальчук, протягом усіх років роботи Ройтбурд мріяв, аби заклад отримав статус національного та усіма способами намагався цього досягти.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

Прокоментуєте?