Мінкульт планує створити в Україні Центр протидії дезінформації

На думку міністра, Україні потрібно асиметрично відповідати на дезінформацію з боку Російської Федерації.

Міністерство культури та інформаційної політики України планує створити Центр протидії дезінформації. Про це очільник міністерства Олександр Ткаченко розповів в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

«Якщо ми говоримо про протидію у вигляді публікацій, розсилки інформації – роботу в цьому напрямку ми почнемо зі створення Центру протидії дезінформації. Хоча масштаби можуть бути великими. Президент на трибуні ООН наголошував на необхідності створення в Україні міжнародного хабу, оскільки ми, як то кажуть, Фронтьер на стику двох світів – західної і російської цивілізацій. Створення такого хаба допомогло б зосередити зусилля по залученню наших західних партнерів, досвіду фахівців з країн, які є нашими союзниками – і дозволило б ефективно відпрацьовувати ті маніпуляції та фейки, які запускає країна-агресор. Тому створення Центру протидії дезінформації – тільки початок», – сказав міністр.

За його словами, Україна не може відповідати Росії симетрично, створюючи армію ботів у соцмережах.

«Нам потрібно відповідати асиметрично: показувати і висвітлювати. Так, як європейці. Вони кажуть: ось ці акаунти – боти. Ця інформація є неправдивою – і ось аргументи. Тобто це оперативно-просвітницька робота. Я не бачу іншого інструменту. Ми не повинні стати віддзеркаленням Росії, вдаючись до тих методів, які використовують вони. Боротися з ботами за допомогою ботів – малоперспективне заняття» зазначив Олександр Ткаченко.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Він додав, що треба навчити людей самостійно виявляти неправдиві повідомлення та перевіряти інформацію, щоб це стало звичкою.

«Це ж елементарно. Коли ви заходите в Фейсбук і бачите якусь інформацію – що ви робите? Особисто я, з огляду на журналістський досвід, завжди роблю два кліка мишкою, щоб перевірити джерела. Усе. Цього достатньо в більшості випадків. Коли практика перевіряти інформацію стане звичкою – пропагандисти країни-агресора або будь-які інші творці фейків матимуть справу не з іншої армією ботів, а з мільйонами свідомих громадян. Громадян, на яких такі примітивні інструменти не працюють» сказав міністр.

На думку Олександра Ткаченка, запорука успіху інформаційних терористів  невігластво громадян і їхня довіра до яскравих «байок».

Раніше Міністерство культури та інформаційної політики анонсувало новий державний проєкт з медіаграмотності в липні 2020 року.

На думку міністра Олександра Ткаченка, проєкт повинен бути з широким покриттям, охоплюючи якомога більшу частину населення, для різної аудиторії – від дітей до дорослих.

Передбачається навчання не тільки для школярів та студентів, а й вчителів та викладачів, інтеграція майбутньої програми медіаграмотності в гуманітарний блок та внесення доповнень до нормативно-правової бази.

Менеджеркою загальнонаціонального проєкту з медіаграмотності стала журналістка Валерія Ковтун.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.