Мінкульт готуватиме концепцію державно-приватного партнерства з кіностудією ім. О. Довженка

Мінкульт планує розробити та затвердити концепцію державно-приватного партнерства з метою реновації Національної кіностудії ім. О. Довженка. Про це йдеться у звіті міністерства про виконання Програми діяльності уряду та подальші заплановані дії, який оприлюднено на Урядовому порталі та який презентувало міністерство 19 лютого в Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. Інформацію про це публікує detector.media.

Нагадаємо, про можливість приватизації Кіностудії Довженка стало відомо у 2017 році. Як заявляв Максим Нефьодов, який на той момент був заступником міністра економічного розвитку і торгівлі, наміри продати кіностудію Довженка – це довгострокова перспектива. У лютому 2018 року віце-прем’єр-міністр Павло Розенко заявив, що Кабмін прийняв рішення, що кіностудія Довженка не підлягає приватизації.

Також категорично проти приватизації кіностудії імені Довженка виступив на той час міністр культури Євген Нищук. Він заявив, що кіностудія імені Олександра Довженка як об’єкт, що має статус національного, не може бути приватизована.

У листопаді 2019 року міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський сказав, що кіностудія Довженка може бути приватизована «з цільовим призначенням саме як кіностудії» або перетворена на арт-хаб.

Пізніше заступник міністра культури Анатолій Максимчук повідомив, що кіностудія не підлягає приватизації.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал