Мінкульт додав чотирьох авторів антиукраїнських видань до переліку осіб, які загрожують нацбезпеці

Міністерство культури України за ініціативою Держкомтелерадіо внесло до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, чотирьох авторів антиукраїнських видань: Олександра Дугіна, Михайла Полікарпова, Ростислава Іщенка, Анатолія Терещенка.

Про це повідомляє прес-служба Держкометелерадіо.

У повідомленні зазначається, що Олександр Дугін є поширювачем «праворадикальних, екстремістських, терористичних ідей» та нібито неодноразово публічно закликав «убивати українців». Дві його книги Держкомтелерадіо вніс до Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Дугін також внесений до санкційних списків США та Канади як особа, винна в агресії РФ проти України.

«Російський військовий історик, учасник збройних конфліктів на території колишньої Югославії, автор низки книг про участь російських найманців у війнах на Балканах Михайло Полікарпов теж відзначився кількома “творами” про “карателів”, “бандерівську хунту”, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України», – додали в Держкомтелерадіо.

Ростислав Іщенко – колишній радник Дмитра Табачника – в березні 2014 року виїхав до Росії, де став, за інформацією Держкомтелерадіо, «системно і цілеспрямовано поширювати антиукраїнські тези, зокрема, закликав Путіна завдати головного удару по Україні з харківського напрямку». Він є автором кількох антиукраїнських видань.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Анатолій Терещенко – кадровий офіцер КДБ, автор видань, у яких пропагуються силові структури Росії, поширюються ідеологічні доктрини держави-агресора.

Як плвідомляв Детектор медіа, 15 серпня до переліку осіб, які загрожують нацбезпеці, був внесений російський письменник, журналіст та публіцист Захар Прилєпін (справжнє ім’я Євген). Він воював на Донбасі на боці бойовиків, мав звання «майор армії “ДНР”», був радником ватажка бойовиків так званого «ДНР» Олександра Захарченка.

Нагадаємо також, що Державний комітет телебачення і радіомовлення України вніс на розгляд уряду проект розпорядження Кабінету Міністрів України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних санкцій до російських видавництв, що продукують і поширюють продукцію антиукраїнського змісту.