Міністри культури країн Люблінського трикутника докладатимуть зусиль для виключення Росії з міжнародних організацій

206

Міністри культури країн Люблінського трикутника підписали декларацію щодо намірів розвитку культурних маршрутів Україна-Польща-Литва.

Відповідно до повідомлення пресслужби Міністерства культури та інформаційної політики України, це допоможе розширити межі співпраці між країнами, створить додаткові умови для реалізації спільних проєктів, розвитку культурних маршрутів між країнами, а також імплементації інших ініціатив у сфері культури.

“Нам розповідають, що ми із Росією – браття. Повністю заперечую. Та й навіщо нам це “братство”, коли ми маємо таких друзів, як Литва та Польща. Які з нами були століттями і залишаються зараз. Зокрема, вони підтримали нашу країну у військовій підтримці та щодо фінансових санкцій проти РФ. Але ось що важливо зараз: підписана декларація визнає російську федерацію країною-агресором, яка веде відкриту війну проти України, та засуджує дії РФ, що загрожують культурній спадщині та культурним цінностям України”, – наводить слова міністра культури Олександра Ткаченка пресслужба відомства.

Зазначено, що відтепер країни: вживатимуть усіх можливих зусиль для виключення Російської Федерації з міжнародних організацій, комітетів та програм у сфері культури та інформаційної політики, у тому числі ЮНЕСКО; матимуть спільну позицію на міжнародній арені, спрямовану на протидію російській агресії проти України; розвиватимуть культурні маршрути в межах трьох країн, спрямовані на популяризацію культурної та історичної спадщини Литви, Польщі та України, особливо для молоді; заохочуватимуть історичні дослідження на спільних сторінках історії трьох країн; заохочуватимуть співпрацю у сфері документування, охорони та популяризації спільної матеріальної культурної спадщини з переконанням спільної відповідальності учасників за її охорону та збереження; спільно вироблятимуть аудіовізуальний контент для популяризації культурної та історичної спадщини трьох країн; сприятимуть обміну досвідом та передовими практиками у сфері розробки та реалізації культурної політики, а також європейської інтеграції у сфері культури; сприятимуть налагодженню та розвитку контактів між закладами культури та фахівцями у галузі культури для взаємного навчання та підвищення кваліфікації з особливим акцентом на молодих фахівців культури; реалізовуватимуть спільні виставки художніх, музейних, науково-дослідних, охоронних, бібліотечних та архівних проєктів.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!