Міністерство культури оголосило конкурс імені Мирослава Скорика для молодих талантів

Міністерство культури та інформаційної політики оголосило у Львові “Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика”, присвячений пам’яті видатного українського композитора. Про це повідомили в офіційному Telegram-каналі міністерства.

Головним завданням, як зазначають у міністерстві, є підтримка і промоція симфонічної творчості молодих талантів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи.

Долучитися можуть молоді композитори, яким у 2021 році виповнюється не більше 40 років і які є громадянами України.

Усі охочі мають надіслати твір для симфонічного оркестру тривалістю 10-18 хвилин до 31 липня 2021 року. У творах не повинно бути соло інструментів чи вокалістів, а також застосовуватись електроніки чи мультимедіа.

Твір повинен базуватися на переосмисленні традицій української симфонічної музики у поєднанні з новаторськими пошуками, притаманними світовій музиці другої половини XX – початку XXI століття.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Конкурс буде анонімним і проходитиме у два етапи: у першому журі до 1 вересня 2021 року визначить п’ять творів, потім відібрані учасники мають впродовж місяця надіслати оркестрові голоси в форматі pdf. Переможці визначаються до 7 жовтня 2021 року шляхом таємного голосування журі простою більшістю голосів за музичний твір.

Головна премія: 45 тис. грн і виконання твору в програмі концерту-закриття 27-го Міжнародного фестивалю класичної музики “Контрасти”, який відбудеться 10 жовтня 2021 року.

Всі необхідні матеріали претенденти подають в електронній версії як архів з посиланням на завантаження, яке необхідно надіслати на електронну адресу: skoryk-competition@philharmonia.lviv.ua

Що відомо

  • Мирослав Скорик був видатним композитором, педагогом, мистецтвознавецем, диригентом, піаністом, музично-громадським діячем.
  • У творчому доробку композитора представлені найрізноманітніші музичні жанри: опера, балет, “Реквієм”, концерти (для оркестру, для віолончелі з оркестром, три фортепіанні, два скрипкових), твори для оркестру, камерних ансамблів різного складу, фортепіано.
  • Його твори регулярно виконуються в Україні, а також у Німеччині, Франції, Австрії, Швеції, Голландії, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, США, Канаді та Австралії.
  • 5 червня 2020 року Мирослава Скорика поховалина Личаківському кладовищі у Львові.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.