Мерія Харкова не приймала рішення про демонтаж пам’ятника Висоцькому

Харківські активісти пропонують демонтувати пам’ятник Володимиру Висоцькому, який стоїть на фоні знищеного росіянами Палацу спорту.

У Харкові мерія не ухвалювала рішення демонтувати пам’ятник російському поету Володимиру Висоцькому.

Про це, за повідомленням dumka.media, заявив голова громадської організації “Деколонізація. Україна” Вадим Поздняков.

Він зазначив, що громадська організація звернулася до Харківської міської ради з пропозицією завершити процес деколонізації/декомунізації в місті Харків, зокрема, демонтувати пам’ятник російському поету та співаку Володимиру Висоцькому.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У письмовій відповіді Департаменту сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради за підписом директора департаменту Олександра Власенка вказано, що мерія не ухвалювала рішення щодо пам’ятника Висоцькому.

“За інформацією відділу з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Харківської міської ради, Українським інститутом національної пам’яті не надано жодних фахових висновків та рекомендацій стосовно того, чи підпадає особистість Володимира Висоцького під дію Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”. На теперішній час рішення виконавчого комітету Харківської міської ради щодо демонтажу пам’ятника Володимиру Висоцькому не прийнято”, – йдеться в офіційній відповіді мерії Харкова.

У коментарі кореспондентові “Думки” директорка Північно-східного відділу Інституту національної пам’яті, член топонімічної комісії при Харківській ОВА Марія Тахтаулова повідомила, УІНП рекомендує очищати символічний простір громад від маркерів, які б потенційно могли створювати ілюзію спільності цього простору з країною-агресором. При цьому особа Висоцького не містить російської символічності.

“Особа Висоцького не містить символіки російської імперської політики. Водночас УІНП рекомендує громадам розглянути можливість очищення символічного ландшафту своїх населених пунктів від радянських / російських маркерів, які створюють ілюзію спільного культурного простору”, – зазначила вона.

Тахтаулова додала, що Харківська міська рада до УІНП щодо особи Висоцького за роз’ясненнями не зверталася.