Meridian Czernowitz видасть нову збірку віршів української поетки та кінорежисерки Ірини Цілик «Тонкий лід». Як повідомляє detector.media, про це йдеться на сайті видавництва.
До нової збірки увійшла поезія, написана упродовж останніх восьми років.
«Це — серед іншого — означає, що Ірина Цілик пише мало. Але вона знає, що і навіщо пише: “Якось у дитинстві я безстрашно виперлася на середину замерзлого озера в парку. Аж раптом злякалася, бо почула голоси дорослих: “Що ти робиш? Там тонкий лід! Не можна!”… Під час війни всі ми ходимо тонким льодом наших незіставних досвідів. Легко втратити рівновагу, провалитися, поранитися самій чи поранити інших гострими краями власних травм.
Ця збірка — спроба дослідити нашу розхитану реальність і вийти обережним кроком на берег. Головне — не опинитися в кінці війни на різних берегах із тими, кого ми любимо. Тож варто розмовляти одне з одним уже сьогодні, допоки ми — ну нібито як живі», — зазначив у передмові редактор книги Олександр Бойченко.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Автором художнього оформлення книжки та ілюстрації на обкладинці є Мітя Фєнічкін.
Видавництво запустило передпродаж. До 28 листопада книжку можна придбати зі знижкою в офіційній інтернет-книгарні Meridian Czernowitz за посиланням. Відправка книжок — з 1 грудня.
Нагадаємо, Ірина Цілик — українська кінорежисерка, письменниця. Є авторкою кількох збірок поезії, прози і дитячих видань, кіносценаріїв та ігрового фільму «Я і Фелікс». Лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка та американського кінофестивалю «Санденс» за найкращу режисерську роботу в категорії світового документального кіно за стрічку «Земля блакитна, ніби апельсин». Членкиня Європейської кіноакадемії та Українського ПЕН. Одружена з українським письменником та військовослужбовцем Артемом Чехом.
У листопаді минулого року польське видавництво Towarzystwo Galeria Literacka випустило двомовну збірку Ірини Цілик «Глибина різкості та інші вірші». За словами авторки, видання акцентує увагу на спробі розібратися в досвіді сучасної війни, яка нині впала на плечі молодих жінок і чоловіків, та зв’язках між поколіннями і повторенні історії.