Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» відкрив доступ до 300 тисяч документів

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» оприлюднив 300 тисяч нових документів з ХХ сторіччя. Загалом станом на сьогодні в цифровому архіві Меморіального центру доступно вже більше 800 тисяч документів.

Серед них — електронні копії архівних документів періоду нацистської окупації Києва 1941-1943 років, актові книги РАЦСів, довідкові картотеки, фонди районних управ, інші документи, що стосуються трагічних подій у Бабиному Яру, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “Бабин Яр”.

З початку 2021 року фахівці проєкту «Імена» Меморіального центру у співпраці з Державним архівом Київської області оцифрували 38 тисяч документів із фонду Р-2359. Це документи з Шевченківської районної управи Києва, які містять різноманітні списки мешканців міста 1941-1943 років: викладачів, лікарів, дітей різного віку. Також до онлайн-архіву були додані велика трудова картотека мешканців Києва періоду окупації (126 тисяч документів) та актові книги РАЦСів за 1919-1936 роки. Продовжується робота з оцифровки документів з історії Голокосту та нацистської окупації у Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України в Києві.

 «Документи, які ми знаходимо та оцифровуємо, можуть допомогти людям дізнатися про своє коріння, провести генеалогічне дослідження. Інформація, що міститься в них, є також важливою для дослідницької роботи з верифікації та пошуку імен жертв Бабиного Яру, а також з відновлення складу населення Києва до війни та в післявоєнний період», — зазначила директорка Архіву та проєкту «Імена» Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Анна Фурман.

За її словами, Меморіальний центр Голокосту почав регіональні дослідження з відновлення імен жертв Голокосту в Івано-Франківську та на півдні України. Списки жертв, загиблих в період Голокосту в цих місцях, отримані в результаті досліджень, будуть доступні в рамках проєкту «Імена» на онлайн-платформі Меморіального центру протягом декількох місяців.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Як відомо, станом на сьогодні в об’єднаній базі Меморіального центру Голокосту містяться вже понад 23 тисячі імен жертв Бабиного Яру. Згодом вона буде оновлена на сайті.

Нагадаємо, в січні цього року Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» підписав Угоду про співпрацю із Федеральним архівом Німеччини. В минулому році Меморіальний центр уклав Угоду про співпрацю, яка передбачає обмін архівною інформацією, із Ізраїльським національним меморіалом Катастрофи (Голокосту) та Героїзму Яд Вашем.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.