Медведчук: Фільм мене не цікавить, як і сам Стус

Народний депутат Віктор Медведчук, якому дорікають за засудження радянською владою українського поета Василя Стуса, не збирається дивитися документальний фільм “Заборонений”.

У відповідь на запитання УП у кулуарах Верховної Ради, чи піде він на фільм про Василя Стуса, Медведчук відповів: “Навіщо? Він мене не цікавить. Як і сам Стус”.

Нагадаємо, фільм про українського поета-дисидента, перекладача і правозахисника Василя Стуса український глядач побачить у кінотеатрах уже з 5 вересня.

Довідка

  • Віктор Медведчук з 24 вересня 1980 року виступав захисником у процесі над Василем Стусом, хоча сам поет від нього відмовився. Уже 2 жовтня того ж року Стусу зачитали вирок за “антирадянську діяльність і пропаганду”, не давши виступити з останнім словом і за відсутності підсудного.
  • Уже в листопаді 1980 року Стус потрапив у табір особливого режиму, де помер 4 вересня 1985 року.
  • Згідно з архівами, Медведчук у промові захисту сказав, що “всі злочини Стуса заслуговують покарання”, але просив звернути увагу на те, що Стус виконував норму на підприємствах і що поет переніс тяжку операцію шлунка.
  • Медведчук згодом виправдовувався, що роль адвоката в таких процесах у СРСР була мінімальною і він не міг врятувати Василя Стуса.
  • Уже за незалежності України Медведчук очолював Адміністрацію президента Леоніда Кучми.
  • Він є кумом президента Росії Володимира Путіна, який хрестив його доньку Дарину.
  • У 2018 році зі сценарію фільму “Заборонений” видалили усі згадки про Віктора Медведчука. Зі слів учасників зйомок, “продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука” і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом.
  • Продюсер стрічки Артем Денисов запевняв, що сцену з Медведчуком вирізали лише через питання хронометражу фільму.
  • Після скандалу знімальна група фільму вирішила дозняти видалену сцену суду за участю адвоката Стуса. Медведчук залишав за собою право домагатися заборони демонстрації фільму через суд, якщо у фільмі буде недостовірна інформація про нього.

2s коментарів

  1. А что может сказать Медведчук после пакостей которые он сделал. Где не ступит ногой кругом . гадости и подлости. Если ты так ненавидишь Украину — зачем в ней живешь и лезешь во власть ?. Это все по указке Путина ? Сколько дряни пригрела Украина у себя на груди. Вот по-этому мы так плохо живем.

Залишити коментар