Марися Нікітюк пише сценарій фільму за мотивами «Лоліти» Набокова

256

Про це авторка сценарію та режисерка розповіла для detector.media.

Новий повнометражний ігровий фільм Марисі Нікітюк («Коли падають дерева», «Я, Ніна») називатиметься @lolita2012. Сценарій створюється за мотивами роману «Лоліта» Володимира Набокова, але головною героїнею стане сучасна українська дівчина-підліток й історія розповідатиметься від її особи.

За словами Марисі Нікітюк, проєкт досліджує сучасне становище українського суспільства крізь призму нового підростаючого покоління. Наразі авторка сценарію та режисерка бере інтерв’ю у дітей та їхніх батьків, досліджуючи, «що означає бути дівчинкою в сучасній Україні» – як впливають на дітей соціальні мережі, комп’ютерні ігри, пострадянське виховання.

«Питання зростання дітей, особливо дівчаток, є актуальним як ніколи. В нашому соціумі, який рясніє психологічними травмами, діти є найменш захищеними. Вони часто потерпають від самотності, нерозуміння дорослих та свого оточення. З часу, коли я сама була дитиною, змінилися декорації, з’явилися нові виклики, але крихка душа дитини все так само вразлива. Я хочу, щоб про цю вразливість, самотність і пошук виходів навмання і розповіла моя Лоліта», — коментує режисерка.

Проєкт фільму @lolita2012 отримав підтримку Українського культурного фонду, який виділив близько 490 тис. грн на девелопмент (розвиток). Ці кошти підуть на написання сценарію, роботу з психологами над образами, створення презентаційного пакету для подач на лабораторії та для показу потенційним партнерам, а також на виробництво тизера.

Марися Нікітюк не виключає, що стрічка вироблятиметься в копродукції. Вона планує розпочати зйомки в 2023 році.

Нагадаємо, в березні цього року Марися Нікітюк завершила зйомки повнометражної драми «Я, Ніна» про онкохвору журналістку за реальними подіями з життя телеведучої, акторки, журналістки Яніни Соколової. Наразі стрічка перебуває на етапі постпродакшну.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!