Лукашенко хоче ліквідувати Союз білоруських письменників

Влада Білорусі ініціювала ліквідацію Союзу білоруських письменників. Як повідомляє chytomo.com, про це йдеться на сайті організації lit-bel.org.

Позов про закриття Союзу подало Міністерство юстиції Білорусі до Верховного суду. На 24 серпня запланували перше судове засідання по цивільній справі ліквідації, про що Союзу білоруських письменників стало відомо з офіційного листа Верховного суду.

Крім того, 14 липня в офісі Союзу білоруських письменників відбувся обшук, в результаті якого Слідчий комітет Білорусі вилучив обладнання та носії інформації, заборонив доступ до приміщення. Того ж дня у квартирі голови Союзу Бариса Пятровіча відбувся обшук. Після обшуку правоохоронці заблокували банківський рахунок, а Міністерство юстиції винесло два попередження. Одне з них було пов’язаним з ненаданням документів, які залишилися в опечатаному офісі Союзу письменників.

«Донедавна ми сподівалися, що Міністерство юстиції візьме до уваги наші пояснення, адже після опечатування офісу організації ми фізично не змогли надавати необхідні документи. На жаль, цього не сталося. Таким чином, найдавніша письменницька організація Білорусі може припинити своє існування. Але ми спробуємо довести свою правоту в суді. Щось схоже було, коли у 2006 році ми виграли справу у Верховному Суді. Ми спробуємо ще раз відстояти свої права і довести правоту», − прокоментував білоруським ЗМІ ситуацію голова Союзу білоруських письменників Борис Пятровіч.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Свою підтримку на адресу Союзу висловили Європейська рада письменників та Шведська спілка письменників.

Союз білоруських письменників – найстаріша творча організація Білорусі (заснована в 1933-1934 роках). Його колишні назви – Союз письменників БРСР та Союз письменників Білорусі. Це недержавна професійна, добровільна громадська організація білоруських письменників, що бере участь у суспільному та культурному житті Білорусі, сприяє розвитку та популяризації білоруської літератури та мови. Союз створили для захисту творчих прав, професійних та соціальних інтересів письменників, забезпечення і дотримання умов свободи слова та друку, захисту творчої спадщини. Зараз налічує 450 членів.

Додамо, у Білорусі в різні часи створили три літературні організації: Союз білоруських письменників, Білоруський літературний союз «Полоцкая ветвь» та Союз письменників Білорусі. Детальніше про них читайте у конспекті дискусії про ринок літератури Білорусі.

Нагадаємо, нещодавно у Білорусі ліквідували ПЕН-центр.

Додамо, у лютому стартував медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання. Проєкт реалізовують «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED). У межах проєкту вийшов матеріал «Країну спакували в автозак»: білоруські письменники та журналісти-політв’язні.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.