Лондонський телеканал, що критикує іранський режим, переїжджає до США після погроз

Перський телеканал, що базується у Великій Британії, заявив, що переносить свої лондонські студії у США у зв’язку з загрозою з боку іранського режиму, що зростає, і рекомендаціями британської поліції щодо забезпечення безпеки.

У заяві телеканалу від 18 лютого йдеться: «Після значної ескалації погроз з боку Ірану і рекомендацій столичної поліції, Iran International TV повідомляє, що неохоче закриває свої лондонські студії й переносить мовлення до Вашингтона, округ Колумбія».

Минулого тижня поліція Лондона заявила, що з січня 2022 року було виявлено 15 змов іранських спецслужб з метою викрадення або вбивства дисидентів, які перебувають у Великій Британії.

Махмуд Енайят, генеральний директор Іранського міжнародного телебачення (Iran International TV), сказав у своїй заяві: «Я не можу повірити, що справа дійшла до цього. Іноземна держава створила таку значну загрозу для британської громадськості на британській землі…».

«…це загроза не тільки нашому телеканалу, а й британській громадськості загалом. Ба більше, це напад на суверенітет, безпеку та свободу слова, якими завжди дорожила Велика Британія».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Вдень і вночі наші журналісти намагаються донести до 85 мільйонів жителів Ірану та його діаспори незалежні, непідцензурні новини, на які вони заслуговують. Ми відмовляємося мовчати через ці погрози. Ми продовжуватимемо мовлення. Нас це не зупинить».

Телеканал ухвалив рішення про переїзд лише за кілька днів після того, як Магомеда Хусейна Довтаєва, 30-річного громадянина Австрії, звинуватили 13 лютого в «зборі інформації, яка може виявитися корисною для особи, яка готує терористичний акт».

Довтаєва заарештували 11 лютого на території бізнес-парку Чізвік, неподалік від лондонських студій Iran International TV.

Помічник комісара Метт Джукс, голова відділу з боротьби з тероризмом, у своїй заяві сказав: «У світлі розслідування, що триває, й попри надзвичайні заходи, у нас все ще є серйозні побоювання щодо безпеки людей, які працюють у цій компанії».

Він додав: «Порада про переїзд компанії не була дана легковажно».

Попри те, що Іран розташований на відстані близько 4000 кілометрів, його репресивний істеблішмент кидає зловісну тінь на життя іранців, які живуть у Великій Британії.

Іранці, які живуть у Лондоні, розповіли The Epoch Times, що вони побоюються за свою безпеку у Великій Британії після того, як виступили проти іранського уряду.

epochtimes.com.ua

За матеріалами The Epoch Times USA