Ліні Костенко хочуть надати звання “Почесний громадянин міста Києва”

Депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник спільно з українською акторкою театру та кіно, Героєм України Адою Роговцевою подали Київському міському голові Віталію Кличку клопотання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва» видатній українській письменниці та поетесі Ліні Василівні Костенко.

Як зазначила Олеся Пинзеник, Ліна Василівна була та продовжує бути творчим маяком декількох поколінь українців.

«Ліна Костенко є однією з перших і найяскравіших у плеяді молодих українських поетів-шістдесятників. У 1960-х роках письменницю вже читали в Польщі та Чехії, її твори з’являлись друком у багатьох країнах заходу, але повністю та умисно її ігнорували видавництва радянської України за сміливу проукраїнську позицію. Водночас Ліна Василівна не тільки відстоювала свої переконання, а й захищала в судах права інших українських письменників», – розповіла Олеся Пинзеник.

Депутатка наголосила, що поетична та прозова творчість Ліни Костенко зміцнила національну свідомість багатьох поколінь киян та українців загалом, вона сягнула глибин української та європейської історії та перенизана почуттям свободи та гідності.

«Ліна Костенко зробила великий внесок у розвиток української літератури, зміцнивши тим самим авторитет наших митців на світовій арені на роки вперед. Враховуючи її масштабну громадську та письменницьку діяльність, внесок у культуру України, світу та міста Києва зокрема, вважаю, що ця видатна українка, жінка-легенда, з якою нам пощастило жити в один час, достойна присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва». Найкращим стимулом довіри в український дух та непереможність нашої нації в час війни є визнання та можливість брати за взірець видатних людей, таких як Ліна Костенко. Вона власним життям щодня доводить важливість неухильності проукраїнських переконань для спільної перемоги», – додала Олеся Пинзеник.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Довідка. Ліна Василівна Костенко – видатна українська письменниця та поетеса, лауреатка Шевченківської премії (1987 рік), Премії Антоновичів (1989 рік), кавалер Ордена Почесного легіону Франції (2022 рік), почесна професорка Києво-Могилянської академії, Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, почесна докторка Львівського національного університету ім. І. Франка, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

kievtime.com