Лідерство Патріарха Йосифа – в УКУ вийде книга спогадів і роздумів митрополита Бориса Ґудзяка

З нагоди 130-ліття від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого Український католицький університет готує книгу спогадів і рефлексій про нього  митрополита Бориса Ґудзяка.

Про це повідомляє risu.ua.

Ідея цієї публікації народилася в діалозі з сучасним поколінням українців, віддаленим від Патріарха Йосифа географічно і хронологічно: під час серії відкритих зустрічей владики Бориса з підприємцями, що їх організовувала Бізнес-школа УКУ в Києві та Львові, і фактично стала підсумком відповідей на запитання, які через владику Бориса підприємці ставили Патріархові.

У цій книзі Йосиф Сліпий постає перед читачем не лише як церковний лідер, науковець, багатолітній незламний в’язень радянської системи, а й також як відважний управлінець, котрий у складних і несприятливих обставинах будував, відновлював, збирав і творив команди та проекти, які після його смерті не лише вистояли, а й розвинутися.

Книга складається із трьох розділів, у яких владика Борис описує свої зустрічі з Патріархом (а вперше вони побачилися коли Борисові Ґудзякові було сім років), та як ці зустрічі вплинули на його життя й формацію. Президент УКУ розкриває своє розуміння управлінського стилю Блаженнішого Йосифа та розповідає про творення Українського католицького університету в Римі, ідею якого він разом з іншими співпрацівниками та учнями Патріарха, продовжили і розвинули вже у Львові.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Наші стосунки з Патріархом не були сповнені епохальними подіями чи глибокими філософськими розмовами, це було звичайне щоденне життя. Але у нього була особлива аура, у старцеві відчувався сильний дух. Будучи біля нього, можна було досвідчити усі ті епохи та контексти, які він пережив, зрозуміти його подвиги і випробування. Він вистояв проти зла, і в цьому була його основна наука. Він був великим, і молода людина, якщо завдавала собі труду, щоб слухати і бути терплячою, могла біля нього зростати. Патріарх був іконою Великого Бога і до Нього мене скеровував», – ділиться Президент УКУ владика Борис.

Ця книжка особлива тим, що подає бачення постаті Патріарха Йосифа Сліпого із перспективи тих небагатьох людей, які мали нагоду спілкуватися з ним особисто, – переконаний історик та упорядник видання Олег Турій.

«Ми, як історики, звикли працювати з документами, які перевіряємо і аналізуємо з різних перспектив. Та попри те, в дослідника завжди є відчуття того, ніби щось важливе проминає повз нього. Тому ця книжка є важлива насамперед тим, що маємо свідчення, яким був вплив образу Патріарха Йосифа, а також особистого знайомства і, хай не таких частих, але незабутніх спілкувань від дитячих років аж до періоду формування на особистість теперішнього митрополита Бориса Ґудзяка. Саме ці особисті спогади владики про конкретні моменти можуть послужити читачам дороговказом для нашого сьогодення», – каже проректор УКУ, директор Інституту історії Церкви Олег Турій.

Історик наголошує, що видання буде цікавим для широкої авдиторії, особливо для тих, хто шукає відповіді на запитання – як жити сьогодні та розв’язувати насущні проблеми, про що думати завтра і як будувати подальші перспективи?

Окрім того, на думку Олега Турія, важливим у книзі є передання спадщини, яку не можна вичитати, а потрібно відчути, пережити, бо вона передається від серця до серця, від людини до людини. «Це нерозривне передання одного покоління іншому спостерігаємо в церковному середовищі від митрополита Андрея Шептицького до Патріарха Йосифа, від Йосифа Сліпого до Блаженнішого Любомира Гузара, о. Івана Дацька, владики Бориса Ґудзяка та інших. Український католицький університет у Львові є плодом середовища, яке творили і яке передавали митрополит Андрей і Патріарх Йосиф»– зауважує історик.

Книга є продовженням серії, яку Бізнес-школа УКУ започаткувала книгою «Де скарб твій», у ній своїми роздумами про митрополита Андрея ділився Патріарх Любомир Гузар.

Вихід видання запланований на травень цього року у Видавництві Українського католицького університету. Ілюстрації до книги – два портери Патріарха Йосифа та владики Бориса – намалював відомий художник та іконописець Остап Лозинський.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.