Легендарний сотенний УПА, Герой України Мирослав Симчич відзначає 100-літній ювілей

5 січня 2023 року сотенний УПА з Івано-Франківщини Мирослав “Кривоніс” Симчич відзначає 100-літній ювілей.

Фото Мирослава Симчича з кримінальної справи. Володимир В’ятрович

“Нині 100 років відзначає справжній Герой України – сотенний УПА Мирослав Симчич. Один з тих, хто перемагали росіян, коли це ще не було трендом. Дякуємо і многая літ”, – привітав Симчича народний депутат, історик Володимир В’ятрович.

В Івано-Франківській області до століття Мирослава Симчича видали пам’ятний календар.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Цього року Президент України Володимир Зеленський присвоїв Мирославу Симчичу звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка”. Сьогодні Мирослав Симчич – почесний громадянин Коломиї, Львова та Космача.

Мирослав Симчич народився у селі Вижний Березів Коломийського повіту (зараз Косівський район). 5 січня 2023 року він святкуватиме 100 років. Єдиний із повстанців, кому ще за життя встановлено пам’ятник. Мирослав Симчич на 32 роки був ув’язнений радянським режимом. Кавалер орденів “Свободи” та “За заслуги”, почесний громадянин Коломиї та Львова.

Ще 1941 року вступив до юнацької мережі ОУН, згодом очолював Березівську сотню УПА, взяв участь у великій кількості боїв, серед яких найвідомішою стала Космацька битва, здійснив чимало рейдів територією України.

Засуджений 1949 року радянським Івано-Франківським Військовим трибуналом за участь в УПА на 25 років позбавлення волі. Дивом вижив у жахливих умовах етапів і концтаборів. Звільнений 1985 року. Всього відбув в ув’язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні.

Зараз Мирослав Симчич на пенсії, мешкає у Коломиї. Життєвий шлях Мирослава Симчича ліг в основу книжки Михайла Андрусяка “Брати грому”.

У 2008 р. в Коломиї йому було встановлено прижиттєвий пам’ятник.

kurs.if.ua