Легендарний дитячий журнал «Барвінок» закривається

Один з найстаріших та найпопулярніших українських дитячих журналів «Барвінок» припиняє свою роботу. Про це команда видання повідомила у новому номері журналу.

Редакція зазначає, що однією з причин закриття журналу Барвінок стала втрата інтересу до друкованих видань серед дітей: «Діти масово занурюються у віртуальний світ, це не найкращий час для журналу з його апелюванням до смислів, реальності… Наш кораблик уже пришвартовується, ми сходимо на берег, де нас чекають рукописи ще не закінчених книг, підручників, волонтерська робота. Тож іще зустрінемося. Тому не прощаємося, а кажемо: «До побачення!», цитує редакцію Читомо.

Журнал «Барвінок» заснували ще у січні 1928 року у Харкові під назвою «Жовтеня». Після воєнної перерви його випуск відновили у квітні-травні 1945 року вже у Києві як «Барвінок». У 1950–98 рокаж журнал також дублювався російськомовним випуском.

До 1990 року «Барвінок» був єдиним українським періодичним виданням для молодших школярів. Журнал приділять велику увагу популяризації української літератури та став майданчиком дебютів для багатьох українських письменників. За 80 років (станом на 2008-й рік) редакція журналу випустила 916 номерів, які загальним накладом сягають 310 млн прим.

УЛГ в Telegram: https://t.me/ukrlitgazeta

УЛГ у Facebook: https://www.facebook.com/litgazeta.com.ua

3s коментарів

  1. Запорожець on

    В Україні знищується все українське, бо Україною керують іноземці… Коли ж ми порозумнішаємо та оберемо українську владу?
    Кобзар правий:”…а скарб, що нам діди сховали на скибку хліба проміняли… Не варті ми, не варті…”

  2. Олександр on

    Це ланки одного ланцюга: руйнування системної роботи з громадянського виховання дітей. Зникла вся дитяча преса, на черзі – ліквідація дитячих громадських організацій (законопроект у ВР 3621). Ще раніше знищили всі дитячі літні табори, які були в кожному лісі. Звичайна робота на ворога України…

Залишити коментар