Лауреатом премії ім. В.Винниченка став закарпатець Василь Густі

Лауреатом премії ім. В. Винниченка цьогоріч став відомий закарпатський письменник Василь Густі, який отримав цю почесну нагороду за книжку «Притча про щастя». Про це повідомляє zakarpattya.net.ua.

Це лише вдруге така премія прийшла на Закарпаття. У 1992 році нею було нагороджено патріарха крайової літератури Івана Чендея.

За час існування відзнаки її лауреатами стали десятки вітчизняних і зарубіжних літераторів, артистів, художників та доброчинців, зокрема з Канади, США, Росії, Австрії, Великої Британії, Сирії, Польщі та Югославії.

Першими цю премію здобули відомий український письменник Микола Руденко, а також визначний учений-літературознавець Григорій Костюк — голова комісії для вивчення і публікації спадщини Володимира Винниченка при Українській вільній академії наук у США.

Премія була заснована Українським фондом культури ще 1990 року. Вона присуджується щорічно вітчизняним і зарубіжним діячам літератури й мистецтва та доброчинцям за вагомі творчі досягнення в літературі, мистецтві та за добродійницьку діяльність, спрямовану на відродження й розвиток національної культури.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

За роки існування Премії її лауреатами стали понад сімдесят осіб.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.