Лауреат Нобелівської премії з літератури Маріо Варгас Льоса розкритикував путінську росію

Членів Французької академії традиційно називають “безсмертними” згідно з її, як би зараз сказали, слоганом “для безсмертя”, введеному ще за кардинала Рішельє. Від усіх інших академій її відрізняє те, що в ній від моменту заснування всього 40 членів, і кожен новий кандидат може бути прийнятий до неї лише після смерті члена, що вибув. (Втім, зараз у академії 5 вакансій).

Маріо Варгас Льоса був останніми роками, мабуть, єдиним лауреатом нобелівської премії з літератури, чиє нагородження нею не викликало питань – він вважається класиком латиноамериканської літератури вже кілька десятиліть. Нині ж він став ще й членом Французької академії. причому, як пише francetvinfo. fr., першим з них, хто не написав жодного роману французькою. (Академія створювалася для популяризації та вдосконалення французької мови).

Як заявив у своїй вступній промові знаменитий романіст, “роман врятує демократію чи зникне разом із нею” і високо оцінив французьку літературу, цитуючи Гюстава Флобера, Віктора Гюго, Еміля Золя та Жан-Поля Сартра. Борець з латиноамериканськими диктатурами також назвав у своїй промові “карикатурою” твори, що, як він сказав, “тоталітарні країни продають нам як романи, але які існують тільки після того, як пройшли через цензуру, яка їх калічить, щоб підтримувати фантасмагоричні інститути, приклад яких нам дає путінська Росія”.

Сергій Семенов

Фото: Маріо Варгас Льоса у мундирі члена Французької академії Twitter

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

lenta.ua