Китай засудив австралійського письменника Яна Хенцзюня до страти з відтермінуванням

Китайський суд визнав австралійського письменника Яна Хенцзюня винним у шпигунстві та засудив до страти з відтермінуванням, повідомила глава МЗС Австралії Пенні Вонг. На своїй сторінці у Twitter (X) вона наголосила, що Канберра шокована рішенням Пекіна. При цьому зазначила, що найвища міра покарання буде замінена на довічне ув’язнення, якщо Хенцзюнь не вчинить серйозних злочинів у найближчому майбутньому.

Глава МЗС Австралії висловила свою здивування рішенням суду: «Уряд Австралії шокований тим, що австралійського громадянина Ян Хенцзюнь сьогодні засудили до страти з відстрочкою виконання вироку в Пекіні», – написала Вонг.

Вона також висловила підтримку Хенцзюню та його родині: «Це жахлива новина для доктора Янга, його родини та всіх, хто його підтримував. Я знаю, що вони всі відчуватимуть гострий біль після багатьох років невизначеності. Цей період був надзвичайно важким. Як і багато австралійців, я зворушена силою доктора Янга, а також силою його родини та друзів», – зазначила очільниця МЗС Австралії. Вона наказала Міністерству закордонних справ викликати посла Китаю в Австралії Сяо Цяня через цей вирок.

Хенцзюнь затриманий за підозрою у шпигунстві

Письменника Яна Хенцзюня затримали співробітники правоохоронних органів Китаю у 2019 році за підозрою у загрозі національній безпеці. Пізніше йому було пред’явлено офіційні звинувачення у шпигунстві. Ян був затриманий у січні 2019 року після того, як прибув до Гуанчжоу з Нью-Йорка разом зі своєю падчеркою та дружиною. Він послідовно заперечував звинувачення. В Австралії також ці звинувачення називали безпідставними. Зазначається, що сам письменник неодноразово висловлювався про політику Пекіна та закликав до демократичних реформ у Китаї.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Стан здоров’я письменника викликає стурбованість

Стан здоров’я Яна Хенцзюня викликає серйозну стурбованість. За п’ять років ув’язнення він стикався з проблемами здоров’я. Шість місяців тому письменник повідомив своїм прихильникам, що страждає від великої кісти на нирці, яку не лікують належним чином, і що він боїться, що помре під час ув’язнення. Також були повідомлення про те, що він втратив свідомість у в’язниці.

Умовний смертний вирок генералу за критику його країни

Вплив на вирок стосується не тільки Яна Хенцзюня. У Китаї також було ухвалено рішення про умовний смертний вирок колишньому генералу Військово-повітряних сил Лю Ячжоу, який критикував Сі Цзіньпіна та виступав проти військової агресії проти Тайваню. Ймовірно, ці розбіжності були причиною такого вироку щодо генерала.

inkorr.com