Київрада планує забудову, яка знищить письменницький сквер

627

Письменниця Марина Гримич розмістила на своїй сторінці у Facebook пост про наміри Київради здійснити забудову знаменитого Чкаловського скверика (біля вулиці Олеся Гончара в Києві), що призведе до зруйнування і знищення паркової території, пов’язаної з іменами найвидатніших українських письменників.

Київрада (земельна комісія) прийняла НУВОРИШНЕ рішення, практично підписавши вирок Чкаловському скверу в Києві.
КИЇВРАДО, ти не при своєму розумі.
Чкаловський сквер – це НЕВІД’ЄМНА ЧАСТИНА так званого «письменницького села», розташованого в центрі Києва, який МАЄ СТАТИ заповідною історико-культурною зоною.
Навколо нього розташовані три (а по суті чотири) письменницькі будинки: РОЛІТ – перша і друга черги (на розі вул. Богдана Хмельницького і вулиці Михайла Коцюбинського, доба конструктивізму); будинок по вулиці Коцюбинського, 2 (брат «хрещатицького» післявоєнного «стилю київського тортика»); письменницький будинок по вулиці Гончара 52 з видавництвом (1980-і).
Рильський, Стельмах, Малишко, Яновський, Гончар, Сосюра, Вінграновський, Ліна Костенко…
А назагал – це кілька сотень визначних і невідомих київрадівській тусні імен, які є історією українського літературного процесу ХХ – ХХІ століття.
У цьому скверику БЕЗ ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ варився, тушкувався, пікся, смажився український літературний процес ХХ століття. Українська літературна спільнота (навіть ті, хто тут не жили, а ходили в гості до колег-письменників і у видавництво «Радянський письменник», який потім став «Українським письменником») полишила тут свої сліди, відбитки пальців, уривки таємних розмов, чорновики літературних творів, а часом (чого гріха таїти) недопалки і пляшечки з-під алкогольних напоїв.

На цих алейках виростали діти письменників, а вони самі, ставши немічними і нікому не потрібними, кульгали тут, намотуючи круги, ділячись самі з собою своїми спогадами.

КИЇВРАДО! Віддай нам Чкаловський скверик!
Ні – МАНКУРТАМ!
Ми, письменники, їхні діти, внуки, редактори, коректори, – всі, кому не байдужа літературна історія Києва, хочемо тут мати історико-культурну заповідну зону «Київське письменницьке село», а не Вашу огидну забудову.

Прошу поширити хто не байдужий

#Чкаловський_сквер_SOS!!! #Київське_письменницьке_село

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!