Київрада перейменувала парк імені Миколи Островського на «Парк імені Миколи Зерова»

571

Київрада перейменувала парк імені Миколи Островського в Солом’янському районі на «Парк імені Миколи Зерова». Про це повідомляє chytomo.com з посиланням на прес-службу КМДА.

Парк, який перейменували на честь класика української літератури, розташований уздовж Повітрофлотського проспекту між вулицями Солом’янська та Преображенська. та закладений ще у 1961 році. Його площа становить 4,11 гектара.

1971-го року радянська влада встановила у парку пам’ятник письменнику Миколі Островському. Зараз він демонтований відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої діяльності».

Микола Зеров – український поет, літературознавець, літературний критик, полеміст, лідер неформальної літературної групи «неокласиків», майстер сонетної форми та перекладач античної поезії. 1935-го року Зерова звинуватили у керівництві контрреволюційною терористичною націоналістичною організацією, а згодом і засудили на 10-річне ув’язнення. 1936-го року він відбував заслання в Карелії, під час якого продовжував працювати. Наступного року його та інших діячів української культури розстріляють у селищі Сандармох.

Раніше повідомлялося, що у Києві перейменували 5 столичних бібліотек, позбувшись комуністичного минулого.

Як відомо, цьогоріч бібліотеку Кропивницького перейменували на честь Володимира Панченка.

У листопаді 2019 року в Києві з’явилися вулиці імені Соломії Павличко, Валер’яна Підмогильного, Атени Пашко,  Івана Білика, Гренджі-Донського, Михайла Лучкая, Марусі Чурай тощо.

Нагадаємо, що 2018 року у Голосіївському районі Києва також з’явилася вулиця поета Розстріляного відродження, основоположника і теоретика українського футуризму Михайля Семенка.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!