Київ відвідав британський актор і письменник Стівен Фрай

Відомий 66-річний британський актор і письменник Стівен Фрай, який прибув до України, поділився враженнями про Київ та зізнався, як відреагував на повітряну тривогу.

Про це він сказав в інтервʼю.

У понеділок, 4 вересня, британський актор та письменник Стівен Фрай прибув до столиці України для проведення Саміту перших леді і джентльменів. Він зізнався, що очікував побачити зруйноване місто, і був вражений красою Києва.

“Я на все дивився, як трохи дивакуватий турист, що у потязі. І звісно, я по своїй необізнаності думав побачити понівечені війною будівлі просто повсюди, на кожному кроці. А насправді ти бачиш сучасні будинки, це те, що я побачив у центрі Києва: красива опера, люди спішать у своїх справах, кафе працюють, магазини відкриті, а потім зазвучала повітряна тривога, і це мене повернуло в реальність”, – розповів Фрай. 

У цей момент, за словами знаменитості, він усвідомив, що небезпека реальна, і вона всюди.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

“Та попри це, я все одно буду подорожувати. Місто Київ – фантастичне”, – поділився актор.

Також Фрай пережив минулої ночі разом з усією Україною нічний обстрів від країни агресора. Про це він написав у серії дописів на Instagram.

За словами Фрая, він прокинувся в готелі від наполегливого голосу, яких закликав усіх гостей прямувати до укриття через оголошення повітряної тривоги.

“Прокинувся о 04:45 ранку від наполегливого голосу, який наказував усім у готелі спускатися до бомбосховища. Отже, ми тут. Хтось показав мені застосунок для завантаження: як бачите, він теж наказує залишатися в укриття. Отже, ми всі в підвалі готелю. Кавоварка. Лежаки. Люди весело сміються та балакають. Жодного звуку дронів чи ракет… Година пізніше, і все ще немає відбою. Фактично нове оголошення: “Зверніть увагу, в місті вибухи. Залишайтеся в укритті!”. Деякі гості готелю знизали плечима і повернулися до своїх номерів. 10 хвилин тому, але тепер сором’язливо з’являються знову”, – розповів письменник.

Він зазначив, що деякі люди взяли з собою ноутбуки.

Пізніше Фрай написав, що в Києві відбій повітряної тривоги й люди вийшли з готелю.

“У Києві відбій і життя триває”, – написав він.

Актор розповів, яке бажання має для українців.

“Очевидно, я б хотів, щоб Путін мав якийсь інсульт або його б довічно заарештували, і він доживав віку десь у підвалі. Але от що б я хотів зараз, конкретно, так це щоб Захід не припиняв підтримку українців. Адже я трохи хвилююся через американські вибори наступного року”, – зізнався Стівен Фрай.

Він побажав Збройним Силам України успіхів на полі бою. А росіян закликав відступити.

“[Треба] перестати говорити ультиматумами: “От як віддасте Донбас, то може ми подумаємо”. Ні, ви не можете віддати їм те, що їм не належить. Тож українцям я бажаю стійкості”, – наголосив актор.

Фрай висловив захоплення духом українців:

“Бажаю стійкості та грації попри все. Бути сильними – це ще не все. Треба мати виключеність, давати право на існування різних думок у суспільстві і уміло балансувати між ними”.

ukrrain.com