Kyiv Post «тимчасово призупинив роботу через перезавантаження»

Власник англомовного видання Kyiv Post Аднан Ківан повідомив про тимчасове призупинення роботи редакції через перезавантаження медіа, яке триватиме близько місяця.

За словами Ківана, команду Kyiv Post посилять «найкращими журналістами України, США, Канади та Європи».

«Ми хочемо стати доступними для ширшої аудиторії і вже розпочали розширення штату. Тепер видання виходитиме не лише англійською мовою, а й українською, російською та арабською. У наших планах повне переформатування Kyiv Post на нову медійну платформу з якісним друкованим та відео контентом. Kyiv Post стане більше і краще», – цитує Ківана 7 канал.

Головред англомовного Kyiv Post Браян Боннер повідомив, що планує піти зі своєї посади.

Із джерел у редакції ДМ стало відомо, що працівники Kyiv Post втратили доступ до сайту та фейсбук-сторінки видання. Тим часом з’явилось повідомлення, яке журналістка видання Анна Миронюк називає заявою редакції: в ньому йдеться про звільнення всієї команди Kyiv Post.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

14 жовтня Олена Ротарі, менеджерка медіа Аднана Ківана, оголосила про вакансії в новому виданні, яке називатиметься «Київ пост» та виходитиме українською мовою. Вона наголосила, що це буде автономне видання з окремою редакцією.

Тоді Браян Боннер у коментарі «Детектору медіа» підтвердив, що видання запускатиме українськомовний проєкт із такою самою назвою. Планувалось, що Олена Ротарі стане заступницею шефредактора (deputy chief editor) і відповідатиме за українськомовну та російськомовну версії.

Одеський забудовник Аднан Ківан купив Kyiv Post у Мохаммада Захура у 2018 році.

Аднан Ківан – один із найбільших і найстаріших девелоперів Одеси, пише НВ Бизнес. Підприємець має сирійське походження, володіє підприємством Ківан-компані, яке має мережу філій в Єгипті, Нігерії і країнах Близького Сходу. Йому також належить компанія KADORR Group.

Зокрема він побудував в Одесі 46 житлових комплексів «Перлина», а також житлові комплекси з претензійними назвами «Оазис», «Дубаї в Одесі», БЦ «Наполеон», ТЦ «Кадорр», бізнес-центр «Kadorr», бізнес-центр «Французький бульвар», «Kadorr City Mall», торговий центр на Асташкіна, торгову галерею «Kadorr». На ринку його містобудівні проєкти відомі низькою вартістю житлової площі та ігноруванням естетичних норм щодо забудови.

***

Журналістка видання Kyiv Post Анна Миронюк на своїй сторінці у фейсбук написала, що «сьогодні співробітники Kyiv Post прийшли на роботу, де дізналися, що їх звільнено». За її словами, цей допис — заява команди Kyiv Post. З джерел у редакції ДМ відомо, що команда видання втратила доступ до сайту Kyiv Post та офіційних сторінок у соціальних мережах.

Вона написала, що ще три тижні тому власник Kyiv Post та одеський забудовник Аднан Ківан заявляв про розширення видання та запуск україномовного медіа під  брендом видання. І «тоді ця новина, а також призначення на керівну посаду людини, пов’язаної з власником, стали несподіванкою для редакції», пише вона.

Сьогодні Ківан повідомив про тимчасове призупинення роботи редакції для перезавантаження. На думку журналістки, яка пише від імені колективу видання, це помста Ківана за спробу колективу зберегти незалежність.

«Спроба колективу зберегти незалежність Kyiv Post викликала супротив власника. Ми вважаємо припинення роботи видання та звільнення колективу розплатою Аднана Ківана… Ми вважаємо, що таким чином власник позбавляється незручних, чесних та принципових журналістів», – вважає Миронюк.

Вона написала, що колектив видання запропонував Ківану «продати газету або передати торговельну марку Kyiv Post до рук редакції». Але «він не погодився».

«Ми закликаємо наших читачів, рекламодавців, бізнесменів, дипломатів, міжнародні організації та всіх, хто обстоює принципи незалежної журналістики, підтримати нас», – дописала вона.

***

Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва у своєму фейсбуці написала, що неофіційні проблеми у редакції Kyiv Post з’явились кілька тижнів назад. І пов’язані вони з тиском Офісу президента на власника видання Аднана Ківана.

На її думку, Kyiv Post – основне джерело інформації про Україну для посольств, міжнародних організацій та експатів. І «комусь» не подобається, що видання писало на теми «Вагнергейту», офшорів, антикорупційних органів та реформ загалом.

Відтак намагались вплинути на видавця видання Браяна Боннера та його колектив, але це – «справа марна. Брайан відомий своєю принциповістю і за 25 років зміг зберегти незалежну редакційну політику. Тому вирішили просто позбавитися».

За повідомленнями detector.media

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.