Культура “пиляння” бюджету: Ткаченко пішов, дерибан залишився

Минулі скандали затихли – марнотратство на серіалах відновилось. І знову скандал! 29 серпня завершилися торги щодо серіалу під робочою назвою «Серце знає» на 17,15 млн грн. Переможець – ТОВ «Український продюсерський хаб» з орбіти українсько-російського продюсера Влада Ряшина. Його компанія «Стар медіа» активно клепала і клепає пропагандистські серіали на кшталт: «Рождєніє нації», де київський князь Володимир називається правителем «руської землі», згадується без навіть про Київ.

Про це повідомляє prm.ua з посиланням на telegram-канал “Закрита зона”.

Але найбільше обурює навіть не це – серіал «Серце знає», написаний за романом Ірен Роздобудько «Тут і Тепер». І виграв пітчінг ще 3 роки тому, у грудні 2020. Ірен Роздобудько на своїй сторінці розмістила скрін вартості кожного етапу роботи. Так от, адаптація восьми серій кінопродукту коштує 2 млн грн. Відповідно, кожна серія – 250 тис. грн. При тому, що, нагадаємо, сценарій був готовий і профінансований раніше!

Докторінг, тобто адаптація авторського сценарію під запити аудиторії – коштує від 6 до 9 тис. грн за серію. Написання серії з нуля – 25 000 грн. З якої стелі Мінкульт узяв більше ніж удесятеро більшу суму? Це 2 державних мільйони «з повітря» в кишені прикормленим проросійським кіновиробникам.

І це ще не все – у будь-якій цивілізованій країні авторське право – свято, як приватна власність. А вітчизняний Мінкульт робить зі сценарієм Ірен Роздобудько все, що йому заманеться – переписує, перейменовує, і все – без неї згоди. Авторка оригінального твору вже звернулася після роз’яснення до «УП Хаб». Вона має також повне право вимагати задоволення у суді.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Але яке авторське право? В Україні війна, потрібно активніше пиляти кошти. Права не на часі.