"Криголам" Суворова тепер можна прочитати українською

181

 
— Ця книжка перевернула мою свідомість, — говорить письменник Юрій Макаров, 60 років, на презентації українського перекладу книжки Віктора Суворова “Криголам”, – пише Gazeta.ua.
— Коли 1991-го розвалився Радянський Союз, для багатьох його громадян була пройдена точка неповернення. Ідеали Жовтневої революції та комунізму вже втратили зміст для більшості. Але одна “священна корова” залишалася недоторканною в мізках наших співвітчизників. Це так звана “Велика Вітчизняна війна”. Суворов у своїй книжці зробив повну ревізію ставлення до Другої світової. Скальпелем розрізає і показує її суть. Після такого лише під гіпнозом телевізора можна вірити російській імперській пропаганді.
68-річний Віктор Суворов із кінця 1970-х живе у Великій Британії. Колишнього радянського розвідника в СРСР заочно засудили до смертної кари. 30 років тому світ побачила його книга “Криголам”. У ній, аналізуючи доступні на той час мемуари й документи, Суворов робить висновок, що у початку Другої світової війни Йосип Сталін винен не менше за Адольфа Гітлера. СРСР мав намір першим напасти на Німеччину. 22 червня 1941-го року нацисти вимушені були завдати упереджувальний удар.
Справжнє ім’я Віктора Суворова — Володимир Резун. Він українець. Виріс на Далекому Сході. “Криголам” вийшов друком у київському видавництві “Зелений пес”.
— Володимир Богданович сказав, що чекав цього дня 30 років, — розповідає перекладач і видавець книжки 48-річний Віталій Капранов.
— 2013 року “Криголам” був допрацьований автором. Книжка стала вдвічі товщою й ґрунтовнішою. До списку джерел, які Суворов використовував при створенні “Криголама”, в українському виданні запропонував додати чималий перелік творів тих, хто з ним не погоджується.
Наклад книжки Віктора Суворова “Криголам” — 2 тис. примірників. У книгарнях коштує 169 грн.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!