Кропивницький зустрів Мельпомену Таврії

16 вересня у Кропивницькому відбулася літературно-музична сцена 25-го фестивалю Мельпомена Таврії. Прикметно, що цього дня кропивничани відзначали день міста – 269 річницю. Тож до кнайпи «Бамбетель», що є осередком збереження традицій і потужним центром лагідної українізації, і яка разом з обласною письменницькою організацією виступили ініціаторами цієї події в Кропивницькому, завітало чимало охочих підтримати ідею Мельпомени Таврії.

Учасників та гостей фестивалю привітав на території кнайпи «Бамбетель» її власник Дмитро Смельняк, який разом з родиною та однодумцями постійно ініціює подібні ініціативи.

Як наголосила на початку заходу його модераторка, поетеса й літературознавиця, очільниця Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України Надія Гармазій, Кропивницький – одне із шести міст, де в період фестивалю, заснованого Херсонським театром імені М.Куліша, із 8 по 16 вересня відбулися літературно-музичні сцени. Зокрема, подібні заходи відбулися в Херсоні, Одесі, Києві, Львові, Миколаєві, Ганновері (Німеччина).

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Метою літературно-музичної сцени Мельпомени Таврії у Кропивницькому та й у всіх інших містах стала підтримка ідеї фестивалю, який продовжує свою роботу за часів війни.

Як наголошували у своїх виступах учасники програми, своєю творчістю вони прийшли підтримати Херсон, театр ім. М.Куліша, а також усіх, хто вимушено залишив через окупацію рідну Херсонщину й живе у Кропивницькому.

Під час заходу було ініційовано підтримку збору для підрозділу Ігоря Крушеніцького, учасника проєкту «Баба Єлька», що нині морпіх-розвідник.

Захід складався з поетичної частини, під час якої увазі присутніх було запропоновано виступи Павла Чорного, Романа Любарського, Олени Казакової, Ольги Краснопольської, Надії Гармазій, Ксенії Івашини, Василя Левицького, Вікторії Шкабой, Марини Єрмолаєвої.

Особливо зворушливим став виступ поетеси Ольги Могильди та її сина Макара Юхименка – вони разом виконали вірш, присвячений Херсону.

У музичній частині фестивалю аудиторія слухала авторські пісні та кавери від Андрія Денисенка, Олександра Кир’янова, Олени Веселки, гурту «Компот».

Нагадаємо, що нещодавно у Кропивницькому за ініціативи кнайпи «Бамбетель» відбувся фестиваль «Характерник», до якого доучилося чимало поетів, музикантів, художників.

 

Пресслужба Кіровоградської ОО НСПУ