Письменників із Кіровоградського обласного літературного об’єднання “Степ” імені Віктора Погрібного запросили на зустріч зі слухачами курсів Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. Літератори ознайомили вчителів з творами ,написаними під час війни. Літоб’єднання “Степ”, яке недавно відзначило своє 85-річчя, з 2022-го року випустило 9 книжок, із них чотири –про війну.
Очільниця “Степу” Ольга Полевіна докладно розповіла про загальноукраїнський проект з участю зарубіжних авторів “Чи бачать небеса котів”, де майже третину контенту написали степівчани. Ця книга про останні хвилини життя мешканців багатоповерхівки перед влучанням у неї російської ракети продовжує поширюватися світом. Зокрема, тернопільське видавництво “Богдан” недавно демонструвало її на Лондонському книжковому ярмарку.
Інша випущена “Степом”до 3-ї річниці повномасштабної війни книжка–”Смертельний соль-дієз”. Олена Трибуцька, Людмила Ніколаєвська, Надія Чичкан, Ніна Даниленко, Ольга Полевіна прочитали свої поезії, новели та есеї, що увійшли до цього видання, а також твори Олександра Архангельського, Назарія Назаріва, Людмили Юферової.
Оскільки зустріч проходила в обласному краєзнавчому музеї–установі, що покликана зберігати артефакти епохи для наступних поколінь, письменниці звернули увагу на моменти зі своїх книг, які увійдуть в історію. Добровольці. Мобілізація.Пережите в окупації.Не пережите на фронті.Біженці. Волонтери.Еміграція. Розтрощені війною людські взаємини. Домівки,у які не можна повернутися, бо на їх місці– вирви і пустка...
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Зворушливу атмосферу спілкування літераторів з аудиторією підтримали учні Кропивницької музичної школи № 4.Артем Сиротюк і Назар Бабич виконали композицію “Думи мої” на вірші Тараса Шевченка, Максим Сіпаренко зіграв відому мелодію “Маленька квіточка” Сідні Беше на саксофоні.На цьому ж інструменті Микола Кошевий виконав уже класичні українські пісні “Кохана” Ігоря Поклада і “Намалюй мені ніч” Мирослава Скорика.
Директор краєзнавчого музею Борис Шевченко презентував степівчанам дослідницькі матеріали про видатних земляків, зокрема, про драматургів Марка Кропивницького та Івана Карпенка-Карого.
Ніна Даниленко,
прозаїк, член Кіровоградського обласного літературного об’єднання “Степ” ім. Віктора Погрібного,м. Кропивницький