Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав Миколаївську міську раду на найближчій сесії скасувати рішення від 21 серпня 2012 року «Про надання російській мові статусу регіональної в місті Миколаєві».
Про це він заявив в ефірі телеканалу “Прямий”, повідомляє ukrinform.ua.
«Якщо я не помиляюсь, то Миколаїв сьогодні залишається єдиним містом в Україні, де досі діє рішення про надання російській мові статусу регіональної. Всі інші регіони, де така програма була, вже скасували його, адже воно суперечить Конституції України», – сказав Кремінь.
Він зазначив, що це важливо саме тому, що українська мова є єдиною державною, як це визначено в Конституції.
Як повідомлялося, останнє з таких рішень через суд було скасовано 24 березня, коли Запорізький окружний адміністративний суд визнав протиправним та нечинним рішення про статус російської мови як регіональної.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.
Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/
“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.