Кремінь розповів, які телеканали порушують мовний закон

249

За результатами моніторингу Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови виявлені порушення закону про державну мову сімома телеканалами.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Фейсбуці, передає ukrinform.ua.

“З метою з’ясування реального стану виконання мовного закону телерадіоорганізаціями в частині обов’язковості демонстрування фільмів українською мовою, Секретаріатом Уповноваженого із захисту державної мови 12 серпня 2021 року був проведений повторний моніторинг ефірного мовлення дев’яти телерадіоорганізацій в частині демонстрування фільмів (у тому числі, телевізійних серіалів та їх окремих серій)”, – повідомив він.

За його словами, серед них – шість телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, у діяльності яких за результатами попереднього моніторингу (16-17 липня) було виявлено порушення вимог частини шостої статті 23 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, а саме: “Інтер”, “Україна”, “К1”, “ICTV”, “МЕГА”, “НТН”; а також трьох телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, щодо яких на адресу Уповноваженого надійшли численні скарги громадян щодо показу фільмів та серіалів недержавною мовою: “1+1”, “2+2” та “СТБ”.

Так, за результатами моніторингу були виявлені порушення закону про державну мову вже сімома телеканалами: “Інтер” – 5 порушень, “Україна” – 2 порушення, “Мега” – 2 порушення, “СТБ” – 2 порушення, “1+1” – 1 порушення, “2+2” – 1 порушення, “ICTV” – 1 порушення.

“Телерадіоорганізації мали два роки на те, щоб підготуватися до цієї норми. Проте деякі з них вирішили, що можуть ігнорувати закон, мотивуючи це частковою втратою аудиторії. Зокрема, група “1+1 медіа” заявила, що транслюватиме фільми та серіали мовою оригіналу (тобто російською), а на українську переходитиме поступово, оскільки український дубляж нібито не до вподоби глядачам. Переконаний, що і Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, як основний регулятор, і Рада національної безпеки і оборони України мають належним чином відреагувати на такі системні та демонстративні порушення, оскільки мова — це частина інформаційної політики і національної безпеки”, – зазначив Кремінь.

Уповноважений нагадав про рішення Конституційного суду України 14 липня 2021 року, яким закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” визнано конституційним.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?