«Крапку іменем України поставлено». Медведчук не буде оскаржувати рішення суду щодо книги Кіпіані про Стуса

Журналіст Вахтанг Кіпіані повідомив, що лідер «ОПЗЖ» Віктор Медведчук, який нині перебуває під домашнім арештом у справі про держзраду, не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду щодо книги «Справа Василя Стуса».

«Є гарна новина. Маємо документальний доказ, що нєкто Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду щодо книги “Справа Василя Стуса”. Отже, крапку іменем України поставлено. Лояльний КГБ екс-адвокат не отримав бажаного – ні заборони книги “в будь-який спосіб на будь-якій території”, ні жодних вилучень з моїх текстів, ні спроби отримати фактичне вето на згадування свого імені в контексті розправ над українськими поетами Стусом і Литвином», – написав Кіпіані у Facebook. Про це повідомляє detector.media.

Кіпіані подякував адвокатові В’ячеславу Якубенку, «який знайшов всі потрібні аргументи для суду», а аткож Євгену Захарову та Харківській правозахисній групі за підтримку його представника в суді.

Кіпіані додав, що попереду ще рішення суду, яке стосується розміру витрат на правничу допомогу. Також журналіст повідомив, що Медведчук не хоче компенсувати оплату роботи захисників видавництва Vivat.

19 березня Київський апеляційний суд зняв заборону на розповсюдження книги «Справа Василя Стуса» після того, як таку заборону за позовом Медведчука у жовтні 2020 року ухвалив Дарницький районний суд.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Медведчук просив суд заборонити поширення книги, оскільки деякі фрази та формулювання в ній «порушують честь та гідність». У жовтні 2020 року суд із цим погодився. Видавництво Vivat тоді назвало позов Медведчука спробою прямого тиску на свободу слова в Україні. Але автор книги Кіпіані подав апеляцію і виграв її.

7 квітня Апеляційний суд Києва постановив стягнути з Медведчука на користь видавництва Vivat 139,5 тисяч гривень, які видавництво витратило на правову допомогу під час розгляду справи щодо книги Вахтанга Кіпіані.

Довідка «Детектор Медіа». Наприкінці 1970-х років Медведчук був призначений державою адвокатом Василя Стуса. За деякими свідченнями, Стус, якого звинувачували в антирадянській пропаганді, від послуг адвоката Медведчука намагався відмовитись. Радянський суд засудив Стуса до 10 років примусових робіт і 5 років заслання.

13 квітня Печерський районний суд Києва постановив відправити лідера «ОПЗЖ» Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету. Термін домашнього арешту Медведчука триватиме до 9 липня 2021 року. Також суд зобов’язав Медведчука здати закордонні паспорти.

Медведчук і його однопартієць, нардеп Тарас Козак підозрюються у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму, який тимчасово окупувала РФ.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.