Коронавірус обірвав життя відомого українського історика

463

У Львові помер 53-річний професор Українського католицького університету, автор понад 250 наукових робіт, історик Ігор Скочиляс. Про це повідомляє lenta.ua з посиланням на сторінку у Facebook Українського католицького університету.

Вчений знаходився в госпіталі, куди потрапив після зараження коронавірусом. Довгий час перебував у реанімації у важкому стані. Коронавірусна хвороба викликала у нього тромбофлебіт легких.

Ігор Скочиляс був завідувачем кафедри історії УКУ, фахівцем з українсько-польської тематики, ініціатором дослідження складних тем українсько-польського протистояння в роки Другої світової війни, зокрема, Волинської трагедії.

Професор був одним з ініціаторів відновлення українських цвинтарів в Польщі.

Скочиляс вивчав також релігійну культуру епохи модерну і східне християнство в Україні, уніатську ідею і інституційні історії Київської митрополії. Професор щорічно організовував для молоді зі всієї України річну школу, присвячену пам’яті митрополита Андрея Шептицького.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!