Конгрес українців Естонії ініціював презентацію книги про Ліну Костенко

441

У суботу, 20 березня, за ініціативи Конгресу українців Естонії відбудеться презентація книги письменника, журналіста, літературознавця, власного кореспондента агенції Укрінформ Олега Кудріна про Ліну Костенко – одну із найзнаковіших постатей в сучасній українській літературі.

Як передає ukrinform.ua, про це йдеться на сторінці події у Фейсбуці.

Онлайн-захід відбудеться о 17.00 за Києвом на платформі Zoom. Долучитися до презентації можна за посиланням.

Олег Кудрін, який також є активістом української громади Росії, Естонії, а тепер Латвії видав свою книгу у харківському видавництві Folio в серії «Знамениті українці» до 90-річчя Ліни Костенко.

«Книга Кудріна за обсягом невелика, але насичена; це спроба глибше зрозуміти постать Ліни Костенко в різних її нероздільних та взаємопов’язаних іпостасях – дитина, біженка, студентка, дружина і мама, громадянин, мислитель, патріот своєї країни», – йдеться в повідомленні.

У книзі автор пропонує читачам задуматися над життєвим і творчим шляхом Ліни Костенко: чому дівчинка, народжена в найважчі, темні та підневільні часи України стала чи не взірцем особистісної, життєвої і творчої свободи?

На думку Кудріна, велич Ліни Костенко в українському бутті полягає ще й у тому, що вона перекодовує нашу історію: годі рюмсати, треба тримати «лінію оборони» і невпинно йти далі.

Книгу «Ліна Костенко» можна придбати тут і тут.

Нагадаємо, українські письменники Андрій Любка, Андрій Курков та Оксана Забужко потрапили до довгого списку Літературної премії Європейського банку реконструкції та розвитку EBRD Literature Prize 2021.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!