Конфлікт між Богданом Тихолозом та Дмитром Дроздовським, очевидно, буде вирішений в судовому порядку

515

Як відомо, днями українські масмедії оприлюднили повідомлення, в яких йдеться про звинувачення з боку директора львівського Дому Франка Богдана Тихолоза в плагіаті на адресу головного редактора «Всесвіту» Дмитра Дроздовського. В свою чергу, Д.Дроздовський це заперечує. Нижче – повідомлення day.kyiv.ua, автор якого висвітлює аргументи обох сторін.

Днями «День» повідомляв, що літературознавець, директор Дому Франка Богдан Тихолоз звинуватив головного редактора «Всесвіту» Дмитра Дроздовського у плагіаті. Зокрема Богдан Тихолоз закинув Дмитрові Дроздовському численні прямі текстові запозичення зі своєї праці «Поети-шістдесятники» (Київ-Львів, 2001) без жодної вказівки на їхнє справжнє авторство у статті Дмитра Дроздовського «Українське шістдесятництво: розставлячи крапки…» (https://day.kyiv.ua/uk/news/080222-literaturoznavec-dyrektor-domu-franka…).

Зі свого боку Дмитро Дроздовський надіслав 10 лютого до редакції «Дня» заяву, у якій наголошує: «матеріал, про який ідеться в дописі Б. Тихолоза, є розділом давньої книжки «Код майбутнього», якої в мене не було до вчорашнього вечора. Ця книжка побачила світ майже 15 років тому. У ній розміщено той самий матеріал, який тепер представлено в інтернеті на сумнівному російському сайті. У першодрукові всі покликання на роботу Б. Тихолоза проставлено, самого автора матеріалу згадано в розділах монографії. Я не мав доступу до своєї праці (в домашньому архіві її не залишилося), тому в умовах медіапресингу (Б. Тихолоз затегав більше сотні людей, надав своєму поступу максимального публічного розголосу в режимі cancel culture), які були формою публічного тиску на мене, не міг за допомогою фактів довести, що в роботі є покликання на працю Б. Тихолоза. Зараз я заявляю, що в моїй розвідці покликання на роботу Б. Тихолоза є. Хто виставив мою статтю без посилань на проросійському сайті, я не знаю. Маю припущення, що це чиясь провокація». Дмитро Дроздовський звертає увагу, що посилання на згадану статтю на інтернет-ресурсі: https://ruthenia.info/ не є активним http://ruthenia.info/txt/drozdovsky/60_krapka.html

Водночас нагадаємо: у своєму звинуваченні Богдан Тихолоз наголошує, що «Дмитро Дроздовський сам, особисто опублікував цей текст, який упродовж кількох років був доступний на різних інтернет-ресурсах, про що свідчать електронні «сліди», пов’язані з його особистими акаунтами на цих ресурсах, тож несе повну особисту відповідальність за вчинені дії». Також він зазначає, що жодного слова у своїх звинуваченнях не сказав про книжку «Код майбутнього», лише про статтю «Українське шістдесятництво: розставляючи крапки…»

Очевидно, що істину в цій справі має встановити суд, про намір подати позов до якого заявили обидві сторони конфлікту. Тож наступне слово за юридичними інстанціями. На жаль, ця ситуація вкотре оголила проблему незахищеності інтелектуальної власності в Україні та потреби поваги до неї.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!