Компанія Lego випустила фігурку відомої польської поетки

З нагоди Міжнародного дня поезії компанія Lego випустила фігурку польської лауреатки Нобелівської премії Віслави Шимборської.

Про це повідомляє UAinKrakow.pl  з посиланням на Gazeta Krakowska.

Поціновувачі літератури можуть придбати фігурки Lego Вільяма Шекспіра, Джорджа Орвелла, Марка Твена і Ернеста Хемінгуея. Тепер цей список поповнився і польською літераткою.

“Перша дама” польської поезії, лауреатка Нобелівської премії з літератури, перекладачка та критик, співзасновниця Товариства польських письменників та членкиня Польської академії знань — це все про Віславу Шимборську.

Життя Шимборської тісно пов’язане із Краковом, куди вони з сім’єю переїхали 1929 року. На початку Другої світової  війни, вона навчалась таємно, а пізніше працювала клерком на залізниці, аби уникнути вивезення до Німеччини. Після війни вступила на факультет полоністики Ягеллонського Університету, де вже тоді почала свою літературну діяльність – писала вірші та прозу. Найвідоміші її збірки — це  “Сіль”, “Кожен випадок”, “Кінець і початок”.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

2 липня виповнюється 100 років від дня народження Віслави Шимборської. Саме тому польський сенат обрав 2023 рік — роком Віслави Шимборської.

Торік польська виконавиця Sanah опублікувала в мережі збірку віршів, які поклала на музику. Серед них є і вірш Віслави Шимборської “Nic dwa razy”.