Комісія УІНП визнала використання імен Булгакова і Глінки пропагандою імперської політики рф

Подальше використання цих імен в назвах географічних об’єктів та юридичних осіб вважається ворожою пропагандою.

За рішенням комісії Українського інституту національної пам’яті використання імен Булгакова і Глінки в топоніміці та встановлення їм пам’ятників є пропагандою імперської політики рф.

У висновках експертної комісії йдеться:

Об’єкти (географічні об’єкти, назви юридичних осіб, пам’ятники та пам’ятні знаки), присвячені російському письменнику М. О. Булгакову (1891-1940), містять символіку російської імперської політики, а подальше використання імені М. О. Булгакова в назвах географічних об’єктів та юридичних осіб, перебування в публічному просторі встановлених на його честь пам’ятників, пам’ятних знаків є пропагандою російської імперської політики

Зазначено, що Булгаков упереджено й виразно негативно ставився до всього українського – українців, їхньої мови, культури, права на власну державу, а його творчість безпосередньо пов’язана з глорифікацією російської імперської політики та неприхованою українофобією.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У комісії заявили, що творчість російського композитора Глінки також безпосередньо пов’язана з глорифікацією російської імперської політики, а присвоєння його імені географічним об’єктам, назвам юридичних осіб, об’єктам топонімії, а також встановлення на його честь пам’ятників та пам’ятних знаків в Україні було втіленням русифікації.

В Україні найближчим часом перейменують низку міст і сіл у різних областях України. Серед іншого нові назви отримають Бровари, Павлоград і Червоноград.

meta.ua