Колишню директорку УКФ Юлію Федів можуть призначити міністеркою культури та інформаційної політики України

Юлію Федів можуть призначити міністеркою культури та інформаційної політики України. Про це «Детектору медіа» повідомили три незалежних один від одного джерела. Голосування за кандидатуру Федів може відбутися на одному з найближчих пленарних засідань Верховної Ради.

Нагадаємо, що відповідне подання до парламенту має робити прем’єр-міністр України.

Культурна та медіаменеджерка, громадська діячка Юлія Федів відома насамперед як перша виконавча директорка «Українського культурного фонду», який вона очолювала у 2018-2021 роках.

Після завершення контракту у 2021 році Федів знову подала свою кандидатуру на конкурсний відбір виконавчого директора УКФ і була однією з головних претенденток на переобрання. Але згодом відкликала свою заяву. Цьому передував скандал, що розгорівся через день після завершення подачі заяв на конкурс на посаду голови інституції: як відомо, Спілка концертних індустрій України звинуватила тоді керівництво УКФ у начебто непрозорості фінансування проєктів.

Про своє рішення відмовитися від участі у конкурсі Юлія Федів повідомила у Фейсбуці: «Я усвідомлюю всю відповідальність, яка покладена на мене, як діючої директорки. Але вважаю, що моя місія, моя мрія і мій час тут добігає кінця. Приймаючи це рішення, я керувалася єдиною метою: зберегти УКФ як сталу інституцію, життєво необхідну нашій культурній сфері. Дякую спільноті за потужну підтримку впродовж трьох років і особливо останніх складних тижнів».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

1 липня 2021 року правління ГО «Громадське Телебачення» обрало Юлію Федів директоркою hromadske. Її кандидатуру було визначено серед 90 претендентів, що подалися на конкурсний відбір на посаду керівника медіаорганізації.

1 червня 2022 року Федів полишила посаду директорки hromadske, оскільки стала переможницею програми ім. Г. Гамфрі, яка передбачає стажування у США на 2022-2023 академічний рік.

Раніше Юлія Федів була координаторкою журналістських проєктів у n-ost та Deutsche Welle, а з 2017 року керувала Національним бюро програми Євросоюзу «Креативна Європа» в Україні.

28 липня 2023 року Кабінет Міністрів призначив тимчасовим виконувачем обов’язків міністра культури та інформаційної політики України  першого заступника міністра культури Ростислава Карандєєва. 

27 липня Верховна Рада України відправила у відставку міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

20 липня, президент Володимир Зеленський повідомив, що попросив премʼєр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики.

Після цього міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у соцмережах, що подав прем’єр-міністру заяву про відставку.

detector.media

Фото: hromadske.