Колишній гендиректор холдингу «1+1» став міністром культури

854

Парламент підтримав призначення Олександра Ткаченка очільником Міністерства культури та інформаційної політики. За таке рішення 4 червня проголосували 263 народні депутати.

Олександр Ткаченко закінчив факультет журналістики Київського університету імені Шевченка. У Harvard Business School отримав диплом за програмою Business of Entertainment, Media, and Sports. Також навчався у INSEAD Business School в Сінгапурі за програмою Value Creation for Owners and Directors.

Працював заступником генерального продюсера каналу «1+1». Разом з командою «Післямова» створив «Телевізійну службу новин» (ТСН). Потім – гендиректором «Нового каналу». Був радником прем’єр-міністра Ющенка на громадських засадах. У 2003-2004 рр. був неформальним керівником «холдингу Пінчука» («Новий канал», ICTV, СТБ).

Очолював правління «Одеської кіностудії». Починаючи із 2005-го, разом із Андрієм Шевченком, займався створенням в Україні Суспільного телерадіомовлення, був співавтором концепції створення Суспільного телебачення (Суспільного мовлення).

У 2008 році працював у Москві заступником генерального директора телеканалу РЕН-ТВ, яким на той момент володів німецький медіахолдинг RTL Group.

11 років був гендиректором холдингу «1+1». У 2019-му був обраний народним депутатом від «Слуги народу», тому склав повноваження керівника 1+1 media і став його почесним президентом.

В парламенті Ткаченко очолював Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.

2018 року задекларував у власності: 5 % акцій ТРК 1+1, 25 % акцій інтернет-видання The Babel; 16,67 % акцій «Квартал-ТВ»; власник кінокомпаній «Кінолав», HTM, «1+1 Продакшн» та книговидавничої компанії «Книголав». Спільно з дружиною є власником 9 компаній.

У період правління Януковича, за результатами щорічного дослідження Інституту масової інформації та Незалежної медіа-профспілки, потрапив у десятку найбільших ворогів української преси у 2012-2013 роках.

1 листопада 2018 року потрапив до списку 322 громадян України, проти яких були введені російські санкції.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!