Книжковий ярмарок «Форум видавців у Львові» у 2020 році скасовано, проте в онлайні відбудеться літературний фестиваль

Книжковий ярмарок «Форум видавців у Львові» у 2020 році скасовано, проте 16-20 вересня в онлайн форматі відбудеться літературний фестиваль 27 Львівський міжнародний BookForum. Про це повідомляє офіційний сайт «Форуму видавців» bookforum.ua.

Нижче публікуємо текст заяви, вміщеної на сайті «Форуму видавців».

«Форум видавців у Львові» завжди був і залишається місцем консолідації видавничої спільноти й пошуку рішень, що які підтримують галузь.

27 років тому нас об’єднала любов до книжок і розуміння, що добробут цілої нації залежить, у тому числі від того, житиме й процвітатиме видавничий ринок – чи ні. І всі ці роки ми працюємо задля промоції читання та консолідації гравців видавничої галузі – бо тільки разом ми здатні впоратися з викликами та загрозами тому, що для нас цінно.

За ці 27 років траплялося різне. Були моменти, коли ми не знали, що робити – а проте приймали непрості й життєво необхідні рішення.

Ми вистояли у 1994-му, коли галузь тільки починала зароджуватись. Подолали жорстку економічну кризу у 2009-му. Вистояли і зміцніли, коли у країні триває війна. І це стало можливим завдяки тому, що у найважчі моменти попередніх років організатори ярмарку та українські видавці знаходили правильні слова та силу об’єднатись заради спільної мети.

У рік пандемії і переходу в онлайн з’явились нові виклики, а звичні моделі перестали працювати.

Тож для організаторів було надзвичайно важливим зберегти книжковий ярмарок, підтримавши українські видавництва, – й водночас зробити його зручним, якісним та безпечним для читачів.

Цьогорічна модель книжкового ярмарку – компроміс, що міг би допомогти як великим, так і малим видавцям у час кризи.

Яким мав бути ярмарок?

Організатори планували оновити веб-сайт Книжкового ярмарку, створивши на ньому єдиний майданчик для продажу книжок спільно з нашим Партнером – онлайн-книгарнею. Усі відвідувачі сайту отримували можливість скористатися промокодом на знижку — для купівлі будь-якої книжки/книжок українських видавництв на одному сайті – онлайн-книгарні – Партнера ярмарку.

На жаль, не всі гравці ринку виявились готовими до нового формату. Відмова великих видавців від участі в ярмарку відповідно до запропонованих умов участі робить його неефективним і недоцільним для більшості учасників та відвідувачів. Тому організатори прийняли непросте рішення – у 2020 році скасувати Книжковий ярмарок.

Нам не соромно відкрито сказати, що це рішення продиктоване бажанням зберегти добрі стосунки між гравцями ринку – бо конфлікт на користь, коли він конструктивний, а наразі надто непростий та емоційний момент. Тому ми приймаємо важке рішення з легким серцем.

Водночас ми вважаємо дуже важливою та потрібною відверту розмову між гравцями сектору. Тепер, в умовах економічної кризи та глобальної невизначеності, маємо як ніколи дбати не лише про власні бізнес-інтереси, а й функціонування всієї галузі. Тому Форум видавців готовий ініціювати круглий стіл та зібрати українських видавців та операторів ринку, щоб обговорити моделі взаємодії та правила гри у період кризи.

 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал