Книжковий фестиваль у Тбілісі відмовився від будь-якої співпраці з видавцями РФ

Тбіліський міжнародний книжковий фестиваль припиняє співпрацю з усіма російськими видавцями. Про це повідомили на сайті грузинської Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

«З огляду на жахливу ситуацію в Україні сьогодні, на знак протесту проти масштабного насильства з боку Росії на території наших союзників і друзів, команда Тбіліського міжнародного книжкового фестивалю вирішила повністю припинити співпрацю з російськими видавцями», — ідеться у заяві.

Як зазначили організатори, Тбіліський фестиваль ніколи не співпрацював з російськими державними організаціями для створення російського національного стенда, оскільки організатори не хотіли, щоб той став джерелом російської пропаганди в Грузії.

«Для нас це завжди було питанням принципу та гідності як громадян окупованої країни. За останні тридцять років 20% наших територій двічі були окуповані брутальними військовими діями жорстокої Російської імперії, більш того, ми все ще жертви російської окупації, що триває», — наголосили організатори фестивалю та додали, що через ці причини працювали лише з незалежними російськими видавцями, які мали окремі, не національні стенди.

Організатори повідомили, що не вважають можливим відокремити культуру від політики зараз, «в цій суворій реальності, коли український народ живе під бомбами, а мирне майбутнє цивілізованого світу коштує українцям життів та життів їхніх близьких»

«Ми вважаємо, що сьогодні, як ніколи, перед культурою лежить великий обов’язок і відповідальність підняти свій голос, стати невіддільною частиною світової політики й, по змозі, боротися за підтримку українського народу», — наголосили у заяві.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Нагадаємо, ЛондонськийФранкфуртський та Болонський книжковий ярмарки призупинять співпрацю з російськими видавцями. Празький книжковий ярмарок і літературний фестиваль «Світ книги» також скасував участь Росії у цьогорічному фестивалі. Крім того, Український інститут книги закликав світову спільноту ігнорувати російські книжки.

chytomo.com