Книжковий Арсенал відвідали на 5 тисяч людей більше, ніж минулого року

302

З 22 по 26 травня у Мистецькому арсеналі відбувся IX Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал”, який відвідали майже 57 тисяч людей. Для порівняння, у 2018 році на фестивалі було 53 тисячі відвідувачів.
УЛГ в Telegram: https://t.me/ukrlitgazeta
УЛГ у Facebook: https://www.facebook.com/litgazeta.com.ua
Протягом п’яти днів фестивалю понад тисячу новинок представили 150 українських видавництв; ілюстратори, дизайнери та художники — виставкові проекти, а у програмі фестивалю відбулась 491 подія, серед яких — зустрічі, дискусії, презентації, перформанси та концерти. А головним фокусом фестивалю стала тема «Сусідство: відкрите питання», пише Буквоїд.
Понад 90 іноземних гостей приїхали на цьогорічний фестиваль із 30 країн. Вперше на Книжковому Арсеналі країна-гість фестивалю — Канада — представила спеціальну програму.
Одними з найбільш відвідуваних подій Книжкового Арсеналу стали:

  • Спеціальний проект «роздІловI. знаки взаємодії» від агенції АртПоле та Мистецького арсеналу. Проект реалізовано за підтримки програми Culture Bridges.
  • Зустріч з Доржем Бату (США) з нагоди виходу книжки «Франческа. Володарка офіцерського жетона». Організатор: Видавництво Старого Лева.
  • «Листи з неволі» — відомі українці читали листи заручників Кремля. Організатори: Центр громадянських свобод та Український ПЕН.
  • Розмова Оксани Забужко та Мартини Бунди «Між визволителями й окупантами». Фокус-тема «Сусідство: відкрите питання». Кураторка — Віра Балдинюк.
  • Презентація нового роману Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря». Організатор: #книголав.
  • Вистава-променад «Спіймати Кайдаша». Драматург: Наталія Ворожбит. Режисер: Максим Голенко, Дикий театр. Перформативна програма «Прибульці», кураторка — Анастасія Гайшенець.
  • Твори Франца Ксавера Моцарта у виконанні стипендіатів благодійного фонду Vere Music Fund. Кураторська програма Люби Морозової «Уявні танці».
  • Зустріч із автором книжки «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи» Міком Вікінґом (Данія). Організатор: Клуб Сімейного Дозвілля.
  • Мультимедійна інтерактивна вистава «Конструктор» для дітей. Організатор: Artycrowd. Перформативна програма «Прибульці», кураторка – Анастасія Гайшенець.

Під час Книжкового Арсеналу представили 11 виставкових проектів. Центральною виставкою став проект Музейного відділу Мистецького арсеналу «РОЛІТ. СУСІДИ», що розповів історії з життя мешканців будинку «Роліт» («Робітник літератури») на вулиці Богдана Хмельницького в Києві.
Одним із найпопулярніших проектів фестивалю став «Ветеранський намет», організований Мистецьким арсеналом у співпраці з Міністерством у справах ветеранів України. Всі дні фестивалю учасники бойових дій та волонтери презентували власні книжки про теперішню російсько-українську війну.
Також вперше на виставці-ярмарку фестивалю були організовані два тематичні стенди: Науково-популярний простір — з книжками науково-популярного спрямування і спільні стенди фотокниг — від Kyiv photo book і UPHA. Також діяв спільний стенд музейних видань — Музейний простір.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!