Книжка про расизм, написана 23 роки тому, стала бестселером у США

591

Книжка професорки психології Беверлі Деніел Татум під назвою Why Are All the Black Kids Sitting Together in the Cafeteria? And Other Conversations about Race, що вийшла 1997 року, уже 2 тижні тримається у списку американських бестселерів. Про це повідомляє chytomo.com з посиланням на The New York Times.

У 1997 році Беверлі Деніел Татум працювала професоркою психології в Mount Holyoke College (Південний Хедлі, штат Массачусетс), де вона 17 років викладала курс з психології расизму.

«Одна з речей, які я винесла із цього курсу – це жаль студентів за тим, що у них не було змоги говорити про расу чи расизм будь-яким осмисленим чином. Вони казали: «Чому я мав чекати аж доти, поки вчитимусь у коледжі, щоб говорити про це?»», – говорить авторка.

Їхні скарги підштовхнули Татум розпочати семінари з професійного розвитку для вчителів та директорів шкіл, спонукаючи їх до обговорення питання раси з молодшими дітьми.

У цих розмовах знову і знову виникали запитання, серед яких і те, яке наштовхнуло на назву її другої книжки – «Чому всі чорношкірі діти сидять разом у кафетерії? Та інші розмови про расу».

Книжка, яка була оновлена у 2017 році, ​​через 20 років після першої публікації, уже другий тиждень входить у списки найбільш продаваних книжок у США. У категорії «Нонфікшн у м’якій обкладинці» вона займає четверту сходинку, в категорії «Комбінований паперовий та електронний нонфікшн» – шосту.

Нагадаємо, що хвиля протестів проти расизму у США розпочалася після смерті афроамериканця Джорджа Флойда при затриманні поліцейським у Міннеаполісі. Люди спалили поліцейську дільницю, місцева влада запровадила режим надзвичайної ситуації. Наразі офіцер поліції Дерек Човін, який брав участь в затриманні Флойда, заарештований, але акції протесту все ще тривають.

Американські видавці також організували страйк проти расизму.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!