Книжка Куркова стала фіналісткою канадської літературної премії

Роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» у перекладі французькою увійшов до фіналу Prix des libraires du Québec. Про це йдеться на сайті премії.

Prix des libraires du Québec (Премія книготорговців Квебеку) відзначає книжки у шістьох номінаціях, з них чотири передбачені для авторів з Квебеку (комікси, есеї, поезія, роман) та дві – для письменників «за межами провінції» (комікси, роман).

Роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» став фіналістом у номінації Роман/Повість/Оповідання для авторів, які представляють іноземні літератури. Книжка українського письменника змагатиметься за перемогу з творами Йона Кальмана Стефанссона з Ісландії, Бернардін Еварісто з Великої Британії, Луїз Ердріч із США, Кларою Дюпон-Моно з Франції.

Лавреатів Prix des libraires du Québec визначають відбіркові комісії, до яких входять книготорговці провінції. Переможців оголосять 11 травня 2023 року.

Prix des libraires du Québec – літературна премія, яка була заснована 1994 року Асоціацією бібліотек Квебеку та Міжнародним книжковим салоном Квебеку. Відзнака покликана «вшановувати авторів, чиї роботи привернули увагу книготорговців своєю оригінальністю та літературною якістю». У різні роки її переможцями ставали Ларрі Трамбле, Донна Тартт, Бернхард Шлінк, Амелі Нотомб, Карлос Руїс Сафон, Халед Госсейні, Елена Ферранте.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

chytomo.com