Клімкін: Я чув версію, що дату вторгнення в Україну вибрали в Росії на основі даних астрології

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону, що керівництво Росії могло ухвалити рішення розпочати повномасштабне вторгнення в Україну саме 24 лютого 2022 року на основі астрологічних прогнозів.
Він нагадав, що наприкінці 2021-го на початку 2022 року іноземні партнери України називали різні дати можливого нападу Росії.

“Називалися дати і наприкінці минулого року, потім називалися дати у січні… Я, наприклад, чув версію (я не хочу сказати “кумедну”, бо це прозвучить цинічно), – але чув версію, що 24 лютого вибрали в Росії на основі даних певної астрології. Не знаю, яка в них астрологія. Якась там, напевно, шаманська, не шаманська… Там одні шамани сидять у будинка божевільних, а інші шамани там у пошані”, – сказав Клімкін.

Говорячи про довоєнні прогнози, дипломат підкреслив: він був переконаний, що війни не уникнути.

“Я виходив із того, що війна обов’язково буде. Я виходив з того, що дуже велика ймовірність цієї війни в 2022 році. Я, як і будь-який політик, дипломат, не можу говорити це з точністю 100% чи 0%. Є якась психологічна суб’єктивність. Але я виходив з того, що ймовірність війни цього року дуже і дуже велика”, – згадав Клімкін.

За словами дипломата, ризик війни він оцінював у 50%, водночас вважав, що вона швидше розпочнеться восени, а не навесні. Клімкін пояснив свою позицію. 30 грудня 2022 року виповниться 100 років від дня утворення СРСР. Колишній міністр вважає, що “в головах у Москві ще сидить це століття СРСР”, тож у Росії могли планувати приурочити якісь перемоги на фронті чи окупацію частини території до цієї дати.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

“[Який називає себе президентом Білорусі, Олександра] Лукашенка за комір, Україну [приєднати] якимось чином, решту просто під зачистку – всякі Абхазії, якийсь шматок Казахстану, – описав можливий план Росії дипломат. – Ситуація саме на це була розрахована на початку січня. Але все пішло не так”.

Гордон нагадав, що напередодні вторгнення про підготовку Росії до війни Україну попереджало багато західних розвідок, зокрема американська та британська, але керівництво України заспокоювало, що війни не буде, і запитав, як би Клімкін, якщо б він був главою МЗС, реагував на інформацію західних партнерів.

Дипломат відповів, що завжди серйозно ставиться до інформації, яку надають американці, але наголосив, що американська розвідка теж помиляється. Він нагадав, що США помилилися у своїх прогнозах щодо Афганістану та можливості талібів захопити владу в країні після виведення американського контингенту.

“Тому прогноз розвідок та розвідувальна інформація – це, як кажуть на Сході, “справа тонка”. І природно, у нас з вами немає всього доступу до даних розвідки, як у керівництва: і в нашого, і в американського, і в британського, і будь-якого. Будь-яка аналітика складається з двох речей: знань та здібностей їх інтерпретувати, зрозуміти та є інтуїція”, – сказав Клімкін.

Він додав, що аналізувати, чи правильно розрахувало українське керівництво ймовірність війни, отримавши сигнали від західних партерів, можна, лише точно знаючи, яку інформацію надали.

“Розвідувальну інформацію завжди показують з рук. Це ж зрозуміло. Там є факти, там є інтерпретація цих фактів. Тому мені складно сказати, яку і як інформацію інтерпретували. Це не спроба вивернутися… Зрозумійте правильно, щоб відповісти на це питання, треба розуміти, яку інформацію і коли надавали, де була оцінка, на якій основі, як її перевіряли європейські розвідки, наші… Від деяких своїх європейських друзів, які близькі до розвідок, я теж чув, що насправді вони це вважали підняттям ставок і геніальним путінським блефом. Тобто така думка була”, – сказав Клімкін.

Дипломат вважає, що взагалі дії Путіна прогнозувати складно, бо він часто керується правилом: “Зробімо всім сюрприз”.

“Він завжди намагається поводитись непередбачувано. Це, можливо, якийсь дзюдоїстський елемент менталітету, можливо, щось ще… І якщо американці піднімали ставки і постійно цим довбали і Росію, то в якомусь сенсі, мабуть, ще додалося щось, що Путін не поводитиметься непередбачувано”, – пояснив можливу логіку української влади Клімкін.
gordonua.com