Кіпіані повідомив про продаж понад 100 тисяч примірників книжки про Стуса

331

Завдяки судовому процесові навколо книжки українського журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вже продано 105 тисяч її примірників.

Про це Кіпіані повідомив кореспондентові ukrinform.ua у Нью-Йорку під час зустрічі з активістами волонтерської організації «Разом для України».

«Через судову тяганину попит на книжку значно зріс. Якби не суд, продажі були б на рівні 20 тисяч примірників. А так нам вдалося продати від 103 до 105 тисяч книжок», – сказав він.

Водночас, зазначив журналіст, народний депутат Віктор Медведчук, який подав до суду позов щодо заборони книжки, бо вона нібито неправдиво відображає його діяльність щодо захисту Стуса, не виконує судового рішення про виплату збитків видавництву та особисто йому як компенсації за судові витрати.

За його словами, книжка вже побувала на вершинах кількох гір у світі, її примірник отримав український військовослужбовець Віталій Марків, поки чекав на судове рішення в італійській в’язниці (врешті був виправданий). Кіпіані має намір домовитися з бізнесменом Ілоном Маском, який готується відправляти у космічні польоти туристів, аби книжка здійснила мандрівку у космос.

Журналіст розповів, що приїхав до США для збирання матеріалів для його Музею-архіву преси, який він поповнює виданнями, плакатами й документами, що стосуються діяльності української діаспори.

Кіпіані нагадав, що приміщення для музею, який розташований на київському Подолі на вулиці Фролівській, надала його фондові нинішня посол України у США Оксана Маркарова у той час, коли займалася бізнесом.

Журналіст повідомив, що під час нинішньої поїздки до США він зібрав унікальні документи у приватних осіб Філадельфії (Пенсильванія) та Рочестера штату Нью-Йорк .

Як повідомляв Укрінформ, 19 березня Київський апеляційний суд скасував рішення Дарницького районного суду Києва про заборону поширення книжки «Справа Василя Стуса». Водночас постановив стягнути з Медведчука відшкодування витрат видавництва Vivat на розгляд справи щодо заборони розповсюдження книжки у розмірі близько 140 тис. гривень.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!