Кількість російських тролів в Україні з початку війни збільшилась вдвічі

Соцмережі та месенджери прокремлівських тролів, що працюють на українську аудиторію, можуть охопити до 25 мільйонів контактів.

Проти України зараз працює близько 1000 російських професійних інтернет-тролів, що фінансуються ГРУ, ФСБ або приватними компаніями наближених до російської влади осіб. Про це повідомив керівник Центру протидії інформаційним агресіям AP&PM Олександр Курбан під час онлайн-тренінгу в медіацентрі «Укрінформ». За словами експерта, це вдвічі більше, ніж було в період з 2014 по кінець 2021 року, коли в Україні працювало близько 500 тролів.

Взагалі, як повідомив Олександр Курбан, по всьому світу російські наративи просувають до 5 тисяч професійних тролів. Кожен з них може одночасно модерувати від 30 до 50 акаунтів в різних соцмережах. Це складає 150 – 250 тисяч робочих акаунтів, їх інформаційне охоплення стає 75 – 125 мільйонів контактів.

«Інформаційна зброя має бути порівняна до зброї масового ураження, ядерного вибуху. Це дуже серйозні речі», — висловив думку експерт.

В Україні 1000 російських інтернет-тролів можуть мати до 50 тисяч акаунтів, що охоплюють до 25 мільйонів контактів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Раніше «Детектор Медіа» повідомляв, що прокремлівські тролі атакували понад 30 західних ЗМІ. Тролі публікували на цих сайтах коментарі, які потім російськомовні видання використовували як основу для статей нібито про широку підтримку Росії або Путіна з боку західних громадян.

Фото: Daniel Putzer/ Рexels

ms.detector.media