Кіяновська отримала Міжнародну літературну премію імені Збігнєва Герберта

Українська письменниця та перекладачка Маріанна Кіяновська отримала Міжнародну літературну премію імені Збігнєва Герберта за книжку «Бабин Яр. Голосами». Про це йдеться на сайті премії. 

Лавреатку обрало журі, до складу якого увійшли поети, есеїсти, перекладачі та видавці: Юрій Андрухович (Україна), Едвард Гірш (США), Міхаель Крюґер (Німеччина), Мерседес Монмані (Іспанія) та Томаш Ружицький (Польща).

«У книжці «Бабин Яр. Голосами» Кіяновська наважилася на неможливе  спробувала дати слово мертвим. З величезним емоційним навантаженням Кіяновська розповідає історію життя і злочину. Унікальні історії, як унікальне кожне людське існування, і водночас жахливо універсальні, які також стосуються тих злочинів, які відбуваються на наших очах», – зазначив член журі, польський письменник Томаш Ружицький.

Церемонія нагородження премії відбудеться 27 жовтня 2022 року в Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie (Польща).

«Кіяновська – провідний голос української поезії останніх двох десятиліть. Її творчість знаходиться в самому центрі нашого літературного життя, вона має великий вплив на інших поетів», – додав про лавтреатку Юрій Андрухович.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Міжнародна літературна премія Збігнєва Герберта — престижна відзнака, яка присуджується щорічно 10 років поспіль у сфері світової літератури — насамперед поезії. Нагорода присуджується за видатні мистецькі та інтелектуальні досягнення, пов’язані з ідеями, якими керувався у своїй творчості Збіґнєв Герберт.

chytomo.com

Нагадаємо, за збірку «Бабин Яр. Голосами» Маріанна Кіяновська здобула звання Європейської поетки свободи 2022 року (European Poet of Freedom 2022), Шевченківську премію в галузі літератури за 2020-й рік та літературну премію імені Шолом-Алейхема (2018 рік).