Християни західних країн відзначають Великдень в умовах самоізоляції

Католики, протестанти та представники інших гілок християнства в неділю відзначають головне свято – Великдень.

У головних католицьких храмах відбуваються святкові богослужіння, однак цього року через коронавірус більшість із них не зможуть відвідати служби і змушені залишатися вдома.

Папа римський Франциск проведе великодню службу в Соборі Святого Петра, вона розпочнеться о 9:00 за місцевим часом. Церемонія завершиться урочистим благословенням Urbi et orbi – папським посланням з нагоди свята. Однак замість очного послання папа звернеться в режимі прямої трансляції з особистої бібліотеки.

Раніше понтифік закликав католиків знайти творчий підхід до святкування Великодня в режимі самоізоляції.

У багатьох європейських країнах церкви також змінили формати служб із тим, щоб віряни могли, не виходячи з дому, віртуально, бути присутніми на них. У Великій Британії трансляція місцевих богослужінь транслюватиметься низкою телеканалів, а також на сторінці Церкви Англії в Фейсбук.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У Польщі священики перед Великоднем стали проводити сповіді на автомобільних парковках. На такий крок священнослужителі пішли через те, що напередодні свята значно зросла кількість людей, бажаючих висповідатись. Однак нині через обмежувальні заходи в церквах Польщі дозволено перебувати групами не більше п’яти осіб.

У Європі традиційно у школярів і студентів у цей час великодні канікули, проте більшість із них припинили навчання раніше. Європейці почали готуватися до свята заздалегідь, закупивши традиційні ласощі – шоколадні крашанки і випічку, попит на які значно підскочив за останній тиждень.

Щороку в Єрусалим напередодні Великодня приїжджає величезна кількість паломників, але вулиці Старого міста залишаються порожніми, релігійні об’єкти закриті у рамках боротьби з коронавірусом. Храм Гробу Господнього, який, як вважають християни, стоїть на місці, де був похований, а потім воскрес Ісус Христос, був закритий ще 25 березня.

У свято планують виступити в режимі онлайн і деякі представники світу мистецтва. Серед них – відомий італійський оперний співак Андрео Бочеллі. Він співатиме “Аве Марія” і “Санта Марія” в порожньому Міланському соборі. За його словами, Великдень є “загальним символом другого народження”.

ua.interfax.com.ua