Хор Бортнянського відмовився виконувати твори російських митців до кінця війни

1826

Академічний камерний хор імені Бортнянського відправив твори російських композиторів в архів до припинення російської агресії та окупації.

Як пише dilo.net.ua, про це повідомив у фейсбуці художній керівник та диригент хору Іван Богданов.

“Ми і раніше додавали окремі історичні твори в наші програми рідко, а тепер вирішили підійти до питання системно і принципово”, – каже він.

За таке рішення 22 людини проголосували “за” та дві – “проти”. Ухваливши його, на думку Богданова, хор унеможливлює використання російської культури як маркетингового відділу російської імперськості.

Диригент зауважив, що йому подобається російська музика, він передиригував її багато. А його улюблений композитор і поет – росіяни.

“Я виріс в російськомовному середовищі, у мене російське коріння, та яке це має має значення, коли цією культурою та мовою ведеться війна проти моєї країни? Допоки ми не “переселимо” мого улюбленого Пушкіна, глибокого Достоєвського і чарівного Глінку за кордон, не буде справжнього кордону між нами і Кремлем”, – переконаний він.

Богданов закликав українців, а особливо діячів культури, приєднатися, відмовитися від виконання та ротації культурних продуктів російського авторства та виробництва, а також публічно критикувати та вимагати заборони гастролей російських виконавців.

“Винятком можуть бути автори, які публічно підтримують Україну в боротьбі за територіальну цілісність. Засуджують окупацію Криму та агресію в ОРДЛО. Твори, автори яких за життя були російськими політичними вигнанцями і не були носіями імперського наративу”, – написав Богданов.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!