Картину, яка може бути загубленим шедевром Караваджо і коштувати до 150 мільйонів євро, мало не продали за €1500

1029

У Мадриді призупинили аукціон через картину, яка може бути давно загубленим шедевром італійського художника епохи Відродження Караваджо.

Як передає ukrinform.ua, про це повідомляє ВВС.

Картина маслом 17 століття зображує Ісуса прямо перед розп’яттям і, згідно з каталогом аукціону, приписується іспанському художнику Хосе де Рібера. Початкова ціна на картину становила 1500 євро. Але якщо це дійсно робота Мікеланджело Караваджо «Коронування терновим вінцем», вона може коштувати до 150 мільйонів євро.

Через побоювання, що робота може бути продана за кордон, іспанський уряд поспішно заблокував аукціон за кілька годин до того, як картина мала піти з молотка.

Це сталося після того, як музей Прадо в Мадриді повідомив міністерству культури, що «є достатньо документальних і стилістичних доказів, щоб вважати, що картина … може бути оригінальною роботою Караваджо».

Картина проходить експертизу, її експорт тимчасово заборонено.

Як зазначає видання, це не вперше, коли шедевр Караваджо несподівано знаходиться.

У 2014 році картина «Юдиф і Олоферн» була знайдена під старим матрацом на горищі будинку в Тулузі, Франція. Картина з оціночною вартістю до 170 мільйонів доларів була куплена анонімним іноземним покупцем всього за два дні до того, як вона мала бути продана на аукціоні.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!